Budowa obwodnicy, ostatnie prace na Łodygowej. Będą utrudnienia

Warszawa

Urząd MiastaBudowa Południowej Obwodnicy Warszawy

Szykują się zmiany w rejonie budowy Południowej Obwodnicy Warszawy. Trwają też końcowe prace na Łodygowej. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Jak podaje urząd miasta, w piątek 31 maja około godziny 22 szykują się zmiany w ruchu na skrzyżowaniu alei Komisji Edukacji Narodowej i Płaskowickiej. Zmiany mają związek z budową POW.

"Po wschodniej stronie placu budowy, od strony Lasu Kabackiego ruch zostanie przełożony na drogę techniczną. Kierowcy będą mieli na niej do dyspozycji, tak jak dotychczas, po jednym pasie w każdym kierunku" - podaje urząd miasta.

Na skrzyżowaniu nadal nie będzie można skręcić w lewo - we wszystkich relacjach. Na zmiany muszą przygotować się nie tylko kierowcy. Jak podaje ratusz, po wschodniej stronie tymczasowej jezdni zostanie wytyczony ciąg pieszo-rowerowy.

Środowe utrudnienia

To nie jedyne utrudnienia w związku z budową obwodnicy. Już w środę 29 maja około godziny 13.30 na ulicy Ogórkowej kierowców czekają spore utrudnienia. Jezdnia ulicy na wysokości placu budowy zostanie wyłączona z ruchu.

"W rejonie skrzyżowania z ul. Rosiczki utrzymany zostanie dojazd do posesji przy Ogórkowej 96. Natomiast mieszkańcy budynków od nr 67 na południe, na skrzyżowaniu z ul. Rosiczki, będą musieli pojechać dalej prosto ul. Wał Miedzeszyński i skręcić w prawo na wysokości ul. Podbiałowej" - informuje ratusz.

Prace na Łodygowej

Prace wciąż trwają również na Łodygowej. Wprawdzie pomiędzy Radzymińską a Wolińską kierowcy jeżdżą już nowymi jezdniami, ale kontynuowane są na odcinku od Wolińskiej do granicy stolicy.

"Na tym fragmencie przebudowywanej drogi w środę, 29 maja, ok. godz. 21.00 ruch w stronę granicy Warszawy zostanie przełożony na nowo wybudowaną, południową jezdnię. Kierowcy będą na razie mieli do dyspozycji jeden pas ruchu, a przed ul. Klamrową przejadą na jezdnię serwisową, którą ominą plac budowy. Natomiast ruch w kierunku ul. Radzymińskiej będzie odbywał się jezdnią północną" - informuje urząd miasta.

Wszystkie prace mają zakończyć się w lipcu.

Zmiany na ulicy Łodygowej 1 | Urząd Miasta
Zmiany na ulicy Łodygowej 2 | Urząd Miasta
Zmiany na ulicy Łodygowej 1 | Urząd Miasta
Zmiany na ulicy Łodygowej 2 | Urząd Miasta
Zmiany na ulicy Łodygowej 1 | Urząd Miasta
Zmiany na ulicy Łodygowej 2 | Urząd Miasta

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy też o budowie metra na Górczewskiej:

Utrudnienia na Górczewskiej Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

em/ran