Ulice

Będą montować dźwig przy Prudentialu, zamkną część Świętokrzyskiej

Ulice

Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plBędą utrudnienia na Świętokrzyskiej

Przez pięć dni kierowcy będą musieli radzić sobie bez fragmentu jezdni ulicy Świętokrzyskiej w kierunku Nowego Światu. Utrudnienia są związane z montażem dźwigu przy Prudentialu.

Zmiany rozpoczną się w poniedziałek 22 stycznia, obowiązywać będą do soboty 27 stycznia. W tym czasie wyłączony z ruchu będzie fragment Świętokrzyskiej pomiędzy Jasną a placem Powstańców Warszawy.

Kierowcy na objazdy

Kierujący się w stronę Nowego Światu będą musieli skorzystać z objazdów.

Zmiany na ŚwiętokrzyskiejUrząd Miasta

"Jadący Świętokrzyską w tym kierunku będą musieli skręcić w Jasną i dojechać do ulicy Brokla. Zalecany objazd będzie prowadził ul. Marszałkowską do ul. Złotej (trzeba skręcić w prawo na pl. Defilad i przejechać tunelem pod ul. Marszałkowską)" - czytamy w komunikacie urzędu miasta.

Utrudnienia odczują też piesi i rowerzyści - zamknięte będą chodnik i pas dla rowerów przy jezdni od skrzyżowania z Marszałkowską.

Z kolei autobusy komunikacji miejskiej będą kursowały na zmienionych trasach. Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, linie 178, N14, N44, N64 jadące w kierunku krańców Konwiktorska, Zajezdnia Żoliborz, Olesin i Choszczówka przeniosą się na Marszałkowską i Królewską.

Zawieszony zostanie też przystanek Nowy Świat 01. Dla autobusów linii 178 zostanie uruchomiony przystanek Metro Świętokrzyska 58, zlokalizowany przy Marszałkowskiej w kierunki Królewskiej.

Jak podaje ratusz, zmiany na Świętokrzyskiej są związane z montażem dźwigu, który będzie pracował przy przebudowie Hotelu Warszawa.

ZOBACZ MATERIAŁ O ZMIANACH NA PLACU POWSTAŃCÓW WARSZAWY:

[object Object]
Nowy zielony Plac Powstańców WarszawyMateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl
wideo 2/4

kk/ran

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości