Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

TVN Warszawa | Okolice

Areszt i zarzuty dla żołnierza. "Usiłowanie zabójstwa żony i zabójstwo dziecka"

TVN Warszawa | Okolice

Aktualizacja:
Autor:
ran/ec/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Atak męża na ciężarną kobietę pod RadomiemTVN24
wideo 2/2
Atak na ciężarną pod Radomiem

Dwa zarzuty usłyszał żołnierz, który, jak informują śledczy, zaatakował siekierą żonę w ósmym miesiącu ciąży. Sąd zdecydował o tymczasowym areszcie dla mężczyzny.

"Podejrzany usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa żony poprzez zadanie jej ciosów siekierą w okolice głowy i ramion, co skutkowało powstaniem obrażeń stanowiących ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu, a także zarzut zabójstwa dziecka" – poinformował w piątek Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Areszt na trzy miesiące

Jak zaznaczył, podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów, a także odpowiadał na pytania prokuratora. "O szczegółach relacji na tym etapie nie informujemy" – podał Łapczyński.

W sobotę rano poinformował, że sąd zastosował wobec żołnierza areszt na trzy miesiące, zgodnie z wnioskiem prokuratury.

Informację o tragicznym zdarzeniu potwierdziła jeszcze w czwartek Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Doszło do niego w środę wieczorem w Lisowie koło Radomia. Jak wyjaśniał w czwartek Łapczyński, w jednym z domów 34-letni żołnierz zawodowy zaatakował siekierą żonę, będącą w ósmym miesiącu ciąży.

Żonę żołnierza pogotowie ratunkowe zabrało w stanie ciężkim do szpitala w Radomiu. Prokuratura podała, że pomimo podjętych przez lekarzy czynności nie udało się uratować dziecka.

Policjanci wezwani na miejsce zdarzenia zatrzymali 34-latka. Czynności na miejscu zdarzenia były wykonywane pod nadzorem prokuratora z wydziału do spraw wojskowych.

Źródło: tvnwarszawa.pl

Autor:ran/ec/gp

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock