Znów szerzej na Marsa. Zakończyli główne prace

Warszawa

Utrudnienia z powodu remontu na MarsaMateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

W piątek, 19 maja o godzinie 22 drogowcy otworzyli ulicę Marsa od skrzyżowania z Żołnierską w stronę Rembertowa. Na swoje trasy powróciły autobusy linii 183, 514 i nocnej N71.

Przez ostatnie tygodnie kierowcy borykali się ze zwężonym przejazdem ulicą Marsa. W piątek 19 maja wieczorem drogowcy przywrócą możliwość jazdy w obu kierunkach. Na swoje trasy powrócą autobusy linii 183, 514 i nocnej N71.

Zakres robót rozszerzony

Jak informuje stołeczny ratusz, zakończyły się zasadnicze prace związane z przebudową fragmentu drogi.

- Zakres prac na tym odcinku został rozszerzony o pełną przebudowę z rozbiórką podłoża i budową nowej podbudowy drogi. Wymagał tego stan techniczny nawierzchni – informuje ratusz.

Roboty podzielono na dwa etapy, aby zminimalizować utrudnienia w ruchu. Najpierw przebudowywano północną stronę jezdni, a następnie południową, przy utrzymaniu jednego kierunku ruchu.

To jednak nie koniec. W weekend 3-4 czerwca planowane jest ponowne zamknięcie jezdni, kiedy to położona zostanie ostania warstwa nawierzchni.

Zmiana organizacji ruchu
UM

Nowa organizacja ruchu

Do tego czasu obowiązywać będzie nowa organizacja ruchu. Przed skrzyżowaniem z Marsa wyłączone z ruchu są skrajne lewe pasy obydwu jezdni Żołnierskiej. Ruchu w stronę Strażackiej odbywa się jezdnią tymczasową odchyloną w kierunku wschodnim.

Na jezdni zachodniej Żołnierskiej ruch prowadzony jest dwoma, częściowo zawężonymi do 3 metrów pasami ruchu. Z pasa lewego jest możliwość jazdy na wprost w kierunku Rekruckiej oraz skrętu w lewo w Cyrulików.

- Taka organizacja ruchu pozwoli wykonać podporę przyszłej estakady, która będzie znajdowała się w pasie pomiędzy obecnie istniejącymi jezdniami. Skręt z Marsa (dla jadących od strony ulicy Płowieckiej) w Żołnierską jest możliwy tylko z jednego pasa ruchu – podsumowuje stołeczny ratusz.

skw/b