Zamknęli skrót między Wilanowem i Ursynowem


Ulice Gąsek i Podgrzybków zyskają wreszcie nową nawierzchnię. Popularny skrót między Wilanowem i Ursynowem będzie zamknięty co najmniej do soboty.

- Urząd Dzielnicy Wilanów informuje, że w piątek 19 kwietnia, w związku z prowadzoną naprawą nawierzchni ulicy Gąsek i Podgrzybków, wystąpią utrudnienia w ruchu na tych ulicach. Za niedogodności przepraszamy. Zalecane jest wybranie alternatywnej trasy w celu ominięcia ww. ulic – czytamy na stronie dzielnicy Wilanów.

Jednak dobrego objazdu tej drogi nie ma. - Trzeba będzie nadłożyć ponad 10 km przez zakorkowaną Dolinę Służewiecką lub równie albo jeszcze bardziej zakorkowaną Puławską – zauważa w mailu przesłanym na warszawa@tvn.pl Łukasz. Jak dodaje internauta, o braku możliwości przejazdu w kierunku Ursynowa, informowali w piątek policjanci stojący na skrzyżowaniu ul. Drewny i Przekornej.

Skończą w sobotę?

Kierowców uspokoi na pewno informacja, że remont zostanie wykonany błyskawicznie. - Naprawa może potrwać do soboty do godzin porannych – zapewnia dzielnica.

Stan nawierzchni od dawna pozostawiał wiele do życzenia. Z braku lepszych rozwiązań, wąska, pozbawiona chodników i oświetlenia, osiedlowa uliczka, stała się popularnym skrótem między dzielnicami.

Sporna uliczka

Była też przedmiotem sporu między władzami dzielnicy a inspektorem nadzoru. W 2002 roku, dzielnica nie czekając na pozwolenie wyasfaltowana odcinek między ulicami Nowoursynowską a Gąsek. Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego uznał to za samowolę i nakazał zerwać asfalt. Jednak władze dzielnicy zapowiedziały, że będą walczyć w Naczelnym Sądzie Administracyjnym o unieważnienie tej decyzji.

21 marca mazowiecki wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego unieważnił decyzję PINB-u nakazującą zerwanie asfaltu, dając zielone światło do remontu.

Przejazd ulicą Podgrzybków
Przejazd ulicą PodgrzybkówJacek, warszawa@tvn.pl

b/ec

Źródło zdjęcia głównego: Dawid Krysztofiński, tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości