Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia weszły w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Z błotnika traktora spadła na asfalt. "Miała trzy promile, kierowca dwa"

Warszawa

kspMężczyzna miał ponad dwa promile

Widok spadającej z traktora kobiety przeraził mieszkańców jednej z miejscowości w gminie Kołbiel. Jak podaje policja, poszkodowana trafiła do szpitala, gdzie wydmuchała trzy promile alkoholu. Jej mąż, a zarazem kierowca traktora miał dwa promile. Usłyszał zarzuty.

Mieszkańcy małej miejscowości w gminie Kołbiel powiadomili policję o zdarzeniu, do którego doszło na drodze biegnącej przez ich wieś.

- Zgłaszający zauważyli, jak z traktorowego błotnika spada na asfalt kobieta. Na skutek upadku poszkodowana doznała obrażeń ciała. Na miejsce wezwano służby medyczne i policjantów. Ratownicy udzielili pomocy poszkodowanej, zabrali ją do karetki, a następnie do szpitala – opisuje Daniel Niezdropa z otwockiej policji.

Usłyszał zarzut

Poszkodowana to 39-letnia mieszkanka sąsiedniej miejscowości, z kolei kierujący traktorem to jej 58-letni mąż.

- Kolejne badania pokazały, że oboje byli po alkoholu. Traktorzysta miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu, natomiast jego żona ponad 3 promile - mówi policjant.

Kobieta, po udzieleniu jej pomocy medycznej i opatrzeniu, wróciła do domu. Jej mąż natomiast trafił do policyjnego aresztu. Okazało się, że nie ma uprawnień aby kierować traktorem.

- 58-latek po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut karny kierowania ciągnikiem rolniczym w stanie nietrzeźwości – podaje Niezdropa.

Podejrzany przyznał się i dobrowolnie poddał się karze.

Będą kontrole

Policjanci z drogówki zapowiadają, że będą dokładnie kontrolowali traktorzystów i przestrzegają przed wsiadaniem "za kółko" po alkoholu.

- W przypadku wykonywania prac rolnych i wystąpienia zdarzenia, w którym ktoś mógłby zostać poszkodowany, traktorzysta może jeszcze odpowiedzieć za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu – przypomina policjant.

Policja z Otwocka wciąż szuka kierowcy, który śmiertelnie potrącił rowerzystę:

Policja o tragicznym wypadkuMateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

kz/ran