Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

Wiosną posadzą tysiące drzew. Najwięcej w Lesie Bródnowskim

Najnowsze

Adrian Grycuk / wikipediaBędą nowe drzewa w Lesie Bródnowskim

Leśnicy wiosną posadzą 25 tysięcy drzew - podał stołeczny ratusz. Najwięcej w Lesie Bródnowskim, ale nie zapomną też o Kabatach i lesie na Bemowie.

"Lasy to jeden z największych skarbów naszego miasta. Pod względem przyrodniczym jesteśmy unikalną europejską stolicą. Cały czas dbamy o to, by nasze lasy pozostawały w jak najlepszej kondycji. Robimy to odpowiedzialnie, prowadząc między innymi zagospodarowanie lasów oraz sadząc nowe drzewa" – podkreślił, cytowany w komunikacie ratusza, wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski.

Tysiące drzew

Najwięcej nowych drzew zostanie posadzonych w Lesie Bródnowskim. Na powierzchni 1,29 hektara pojawi się 8,8 tysiąca sadzonek dębu szypułkowego, tysiąc lip, 730 wiązów szypułkowych i 1,7 tysiąca sadzonek gatunków biocenotycznych między innymi berberysów, czereśni ptasich oraz głogu.

Nowe drzewa pojawią się też w Lesie Kabackim i na Bemowie. W leśnym kompleksie na Kabatach posadzonych zostanie 1,8 tysiąca dębów szypułkowych, 1,4 tys. wiązów szypułkowych, 900 lip oraz pół tysiąca głogów. Na Bemowie stołeczni leśnicy odnawiać będą blisko hektarową powierzchnię po plantacji topolowej. Pojawi się tam ponad 6,5 tys. dębów, ponad 600 lip i po 360 wiązów i głogów.

Ratusz poinformował, że po ok. 200 berberysów i czereśni ptasich posadzonych zostanie na dwóch skwerach leśnych przy ul. Zorzy w Wawrze.

W ubiegłym roku w stołecznych lasach posadzono 15,5 tys. drzew. Najwięcej w Lesie Matki Mojej, Lesie Sobieskiego, Lesie Bródnowskim i Wydmie Żerańskiej. W sumie w latach 2007-2017 Lasy Miejskie-Warszawa posadziły ponad 176 tys. sadzonek drzew.

Lasy Miejskie-Warszawa od ponad 10 lat gospodarują stołecznymi lasami, które rosną na ponad 8 tys. ha, co stanowi blisko 15 proc. powierzchni miasta.

ZOBACZ TEŻ DRZEWA NA PLACU POWSTAŃCÓW WARSZAWY:

Drzewa na placu Powstańców WarszawyLech Marcinczak, tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

PAP/ran

Źródło zdjęcia głównego: Adrian Grycuk / wikipedia