Remont ulic w Wawrze i Wesołej, autobusy na objazdach

Autor:
dg/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
ZDMUlica Czecha i Trakt Brzeski przejdą remont nawierzchni

W czwartek rozpocznie się remont północnej jezdni ciągu ulic Czecha i Trakt Brzeski. W czasie prac kierowcy pojadą nitką południową, natomiast autobusy zostaną skierowane na objazdy.

Jak zapowiedział w komunikacie stołeczny ratusz, drogowcy ułożą nowy asfalt na północnej jezdni, od skrzyżowania Traktu Brzeskiego z 1. Praskiego Pułku i Jana Pawła II w Wesołej do skrzyżowania Czecha z Kościuszkowców i Kajki w Wawrze. Wymienione zostaną również chodniki. Remont 5,5-kilometrowego odcinka ulicy Zarząd Dróg Miejskich planuje zakończyć do końca wakacji.

Prace przygotowawcze rozpoczęły się już w ubiegłym tygodniu. Likwidowane są progi zwalniające a także ustawiane są tymczasowe przystanki na Potockich, którędy będzie prowadził objazd autobusów. Natomiast na Czecha, Kajki i Korkowej trwa likwidacja wysp, wykonywanie przewiązek między jezdniami i rozbiórka barier energochłonnych. 

Zamknięcie jezdni północnej nastąpi w czwartek 14 lipca około godziny 23. Kierowcy będą poruszać się południową nitką drogi w obu kierunkach. W stronę Pragi, kierujący zjadą ze swojej jezdni na skrzyżowaniu z ul. 1. Praskiego Pułku i Jana Pawła II. Przed skrzyżowaniem dostępne będą trzy pasy: do skrętu w prawo, do jazdy prosto – na jezdnię południową i do skrętu w lewo.

Zmiana organizacji ruchu

Kierowcy jadący od strony Płowieckiej i Czecha będą mieli do dyspozycji dwa pasy – do jazdy prosto oraz jazdy prosto i skrętu w prawo. Nie będą mieli możliwości skrętu w lewo w 1. Praskiego Pułku.

Wyjazdy z ulic dochodzących do remontowanej jezdni, na czas prac zostaną zamknięte. Możliwy będzie wjazd w Wawerską (w stronę Hafciarskiej) dla jadących w stronę Zakrętu. Jadących w przeciwną stronę obowiązywać będzie nakaz jazdy prosto. Wyjazd z Wawerskiej możliwy będzie wyłącznie w prawo, w kierunku Zakrętu. Podobnie będzie zorganizowane skrzyżowanie z Wierzchowskiego, z tą różnicą że wyjazd z niej będzie możliwy w obie strony.

Przed skrzyżowaniem z Kościuszkowców i Kajki kierowcy jadący z obu kierunków będą mieli do dyspozycji po dwa pasy: do jazdy prosto oraz do skrętu w Kajki. Ulica Kościuszkowców straci połączenie z Czecha. Za skrzyżowaniem, na wysokości Rzeźbiarskiej, przewiązką między jezdniami, kierowcy jadący w stronę Pragi wrócą na właściwą stronę drogi. Zalecany dojazd do ul. Kościuszkowców będzie prowadził z Kajki ulicami Czecha, Potockich i Korkową.

Na potrzeby objazdu autobusowego na ulicy Potockich na wlocie w Czecha zlikwidowana zostanie wyspa rozdzielająca jezdnie. Natomiast na wysokości przejścia dla pieszych pojawi się nowy teren wyłączony z użytkowania. Dopuszczona zostanie możliwość wyjazdu z Potockiej na Czecha w obu kierunkach. Kierowcy jadący od strony Pragi z lewego pasa będą mogli skręcić w Potocką, z pozostałych dwóch jechać prosto. Nie będzie można skręcić w Marysińską – jej połączenie z Czecha zostanie zamknięte. Na Potockich na wszystkich skrzyżowaniach z ulicami poprzecznymi zmieni się pierwszeństwo przejazdu.

Prace na jezdni potrwają maksymalnie do czwartku, 4 sierpnia. Następnie – do końca wakacji – drogowcy będą remontować chodniki.

Zmiana organizacji ruchu w trakcie remontu ulicy CzechaUM Warszawa

Autobusy na objazdach

Od piątku 15 lipca, od początku kursowania, do odwołania, zmienią się trasy autobusów linii: 115305 i N25. Linie 115 i N25 kursować będą przygotowanym objazdem ul. Potockich i Czecha. 305 pojedzie ul. Czecha, Wierzchowskiego, Alpejską, Kajki, Czecha do Trawiastej.

W czasie remontu autobusy linii 502704720722 i 730 będą jeździły południową nitką ulicy Bronisława Czecha. Przystanki z północnej części tej drogi zostaną przeniesione na jezdnię południową. Uruchomione zostaną także przystanki tymczasowe na ul. Potockich. Trasy kursujących w tym rejonie autobusów linii 125 i 525 nie zmienią się.

Niektóre autobusy zmienią trasyWTP

Informowaliśmy również o przygotowaniach do remontu ulicy Przasnyskiej na Żoliborzu:

Ulica Przasnyska na Żoliborzu zostanie przebudowana
Ulica Przasnyska na Żoliborzu zostanie przebudowanaMateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl

Autor:dg/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: ZDM

Pozostałe wiadomości