Tego lata nie będzie ogródków na jezdni placu Zbawiciela

Autor:
dg/b
Źródło:
PAP
Ogródki wracają na jezdnię placu Zbawiciela (wideo z czerwca 2021 roku)
Ogródki wracają na jezdnię placu Zbawiciela (wideo z czerwca 2021 roku)
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plOgródki wracają na jezdnię placu Zbawiciela (wideo z czerwca 2021 roku)

Po raz pierwszy od trzech lat ogródki gastronomiczne nie zajmą jednego pasa jezdni placu Zbawiciela. Swoją decyzję urzędnicy tłumaczą kumulacją utrudnień drogowych w Śródmieściu i na Mokotowie.

Informację, jako pierwsi przekazali aktywiści z Miasto Jest Nasze. "Dotarliśmy do bulwersujących informacji dotyczących jednego z najważniejszych placów w mieście. Podajemy je jako pierwsi. W tym roku NIE będzie powiększonych o pas jezdni ogródków kawiarnianych na placu Zbawiciela" - napisali w mediach społecznościach aktywiści.

"Szeroka koncentracja utrudnień"

Informację potwierdził Zarząd Dróg Miejskich. - Taką decyzję podjęło Biuro Zarządzana Ruchem, gdyż w okolicy jest szeroka koncentracja utrudnień. Między innymi objazd związany z budową tramwaju na Wilanów przebiega właśnie tamtędy - wyjaśnił Mikołaj Pieńkos z ZDM.

Podkreślił, że sami restauratorzy nie naciskali w tej sprawie. - Dostali zgodę na zajęcie miejsc parkingowych, by poszerzyć swoje ogródki restauracyjne. Nie zgłaszają żadnych problemów - dodał.

Miasto Jest Nasze przypomniało, że w zeszłych latach strefa ogródków rozpoczynała działalność na początku czerwca i zajmowała jeden z pasów jezdni znajdującego się tam ronda. W 2020 r., kiedy pilotażowo wprowadzono projekt, ogródki zajmowały jezdnię od sierpnia.

Autor:dg/b

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości