Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ochocie i Ursynowie

Na Ochocie startują prace poprzedzające przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania Grójeckiej z Harfową i Racławicką Z kolei w weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Pożar składowiska odpadów na Radiowie. Płonęły gabaryty

TVN Warszawa

Pożar składowiska śmieci przy KampinoskiejTomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

Siedem zastępów Państwowej Straży Pożarnej brało udział w gaszeniu pożaru na wysypisku śmieci na Radiowie na Bielanach - poinformował Wojciech Kapczyński z Komendy Miejskiej PSP. Pożar został już ugaszony, jego przyczyny bada policja.

Do pożaru doszło na terenie składowiska.

- Zgłoszenie otrzymaliśmy około godziny 10.45. Po dotarciu pierwszego zastępu na miejsce stwierdzono pożar odpadów wielkogabarytowych o powierzchni około 15 na 15 metrów. Składowane były tam pozostałości po meblach i inne materiały drewnopochodne – wyjaśnia kapitan Wojciech Kapczyński z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Ciężki sprzęt w akcji

Ogień został już opanowany.

- Podawaliśmy pięć prądów gaśniczych wody. Pożar jest już ugaszony, trwa przelewanie pogorzeliska – mówił po godz. 12 Kapczyński.

Jak relacjonował nasz reporter, w końcowej fazie akcji gaśniczej strażaków wspierał ciężki sprzęt będący na wyposażeniu składowiska.

- Na miejscu unosi się jeszcze biały dym, jednak nie jest już bardzo gęsty. Odpady zgromadzone na terenie wysypiska rozgarniają teraz spycharko-ładowarki, by pomóc strażakom ostatecznie ugasić pogorzelisko - opisywał Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

kk/pm