Przygotuj się na:

ZMIANY NA GÓRCZEWSKIEJ

Od piątku, 15 października, budowniczowie metra rozpoczną odtwarzanie nawierzchni Górczewskiej przy skrzyżowaniu z Powstańców Śląskich. A to oznacza zmiany w ruchu.

Najnowsze

Pożar budynku w lesie. Siedem zastępów straży w akcji

Najnowsze


Spłonął pustostan pośrodku lasu w Józefowie w powiecie otwockim. W akcji gaśniczej brało udział siedem zastępów straży pożarnej.

Do pożaru doszło w czwartek po południu. Strażacy zostali wezwani na miejsce kilkanaście minut po godzinie 15. Budynek znajduje się na działce położonej w lesie nieopodal ulicy Wiązowskiej.

"Silne zadymienie"

- Otrzymaliśmy zgłoszenie o silnym zadymieniu. Na miejsce początkowo udał się jeden zastęp Państwowej Straży Pożarnej. Ustalono, że pali się pustostan. Zastaliśmy rozwinięty pożar budynku o wymiarach 12 na 6 metrów. Jego konstrukcja częściowo była murowana, składała się także z drewna - informuje Maciej Łodygowski z otwockiej straży pożarnej.

Do akcji gaśniczej ściągnięto sześć kolejnych zastępów z pobliskiej OSP. - Nasze działania polegały na ugaszeniu pożaru i sprawdzeniu, czy nie było nikogo wewnątrz budynku - zaznacza Łodygowski.

Przekazuje też, że w środku nikogo nie odnaleziono. Nikt też nie ucierpiał.

Jak przekazała nam żona autora zdjęć przesłanych do naszej redakcji, w pobliżu budynku rośnie las sosnowy. "Gdyby był choć mały wiatr, las poszedłby z dymem" - napisała.

Informowaliśmy także o pożarze balkonu na Woli:

Pożar na warszawskiej Woli
Pożar na warszawskiej WoliAnita Karina/Kontakt24
wideo 2/2

kk/ran

Źródło zdjęcia głównego: Bogdan Wiśniewski

Pozostałe wiadomości