Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Poprawią chodnikowy bubel? Dzielnica rozmawia z inwestorem

Warszawa

Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plNietypowy chodnik w Wilanowie

Mieszkańcy Wilanowa mają w końcu doczekać się wygodnego połączenia chodnika w ulicy Herbu Szreniawa z al. Rzeczpospolitej. Władze dzielnicy prowadzą rozmowy z firmą odpowiedzialną za tę inwestycję, by ta dobudowała wygodny łącznik dla pieszych i tym samym zlikwidowała budowlany absurd, utrudniający życie piechurów.

Chodnik, który jest przedłużeniem ulicy Herbu Szreniawa za skrzyżowaniem z Todorowicza, to "dzieło" jednego z deweloperów, który stawia w tej okolicy kolejne bloki.

Szeroki ciąg dla pieszych urywa się nagle, kilka metrów przed al. Rzeczypospolitej. Zamiast wygodnego połączenia, jest ubita ziemia i prowizorycznie ustawiona paleta, która ma służyć za podjazd dla wózków.

- To bardzo popularne wśród mieszkańców przejście. Jeżeli pozostanie to tak jak wykonano, będzie wiecznie rozdeptana ziemia, nerwy osób z wózkami dziecięcymi. Mało estetycznie – alarmowało pod koniec ubiegłego roku Stowarzyszenie Mieszkańców Wilanowa na portalu społecznościowym.

Ten chodnikowy absurd piętnują też internauci. - Co za typowo polska bzdura! To jest okropne! Bareja wiecznie żywy – oburzali się mieszkańcy.

Mają poprawić

Sprawą chodnika zainteresował się z jeden z wilanowskich radnych Tomasz Kuszłejko. Napisał w tej sprawie interpelację do burmistrza dzielnicy, w której zaapelował by jednak wybudować w tym miejscu wygodne zejście dla pieszych z Herbu Szreniawa w al. Rzeczypospolitej.

O chodniku zarówno mieszkańcy oraz radni, jak i co ciekawe, urząd dzielnicy, mówią jednym, krytycznym głosem. – Inwestycja w takim kształcie wygląda mało sensownie – przyznaje Elwira Wiechecka, rzeczniczka Wilanowa.

Zastępca burmistrza dzielnicy Artur Buczyński, w odpowiedzi na interpelację radnego Kuszełjki, zapowiedział, że chodnik zostanie poprawiony. - Prowadzimy rozmowy z inwestorem na temat wykonania połączenia i umożliwienia pieszym dogodnego zejścia do chodnika zlokalizowanego wzdłuż al. Rzeczypospolitej – napisał Buczyński.

Jak dodała Wiechecka, rozmowy cały czas trwają i na razie trudno określić, kiedy owo połączenie zostanie zrealizowane.

Próbowaliśmy się skontaktować z firmą Acciona odpowiedzialną za budowę chodnika. To z jej przedstawicielami rozmawia wilanowski ratusz. Poproszono nas o wysłanie pytań. Czekamy na odpowiedź.

jb/sk