Przygotuj się na:

JAK DOJECHAĆ NA CMENTARZE?

Na cmentarze we Wszystkich Świętych w Warszawie najlepiej dojechać komunikacją miejską. Ratusz przedstawił, jak i kiedy będą kurować linie cmentarne. Równocześnie urzędnicy zachęcają, aby groby najbliższych odwiedzić wcześniej.

Najnowsze

Piosenkarka Dorota R. usłyszała kolejne zarzuty, grozi jej do ośmiu lat więzienia

Najnowsze


Znana piosenkarka Dorota R. oraz Emil S. usłyszeli zarzuty składania fałszywych zeznań w toku śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową Warszawie. Grozi za to do 8 lat więzienia.

Jak poinformował w środę rzecznik prokuratury prok. Łukasz Łapczyński, "podejrzani nie przyznali się do zarzucanych im czynów; złożyli wyjaśniania pozostające w sprzeczności z zebranym w sprawie materiałem dowodowym".

Prokuratura nie zastosowała wobec nich środków zapobiegawczych. - Zebrany w sprawie materiał dowodowy nie pozostawia wątpliwości co do sprawstwa podejrzanych, ewentualne próby ustalenia wspólnej wersji przebiegu wydarzeń nie będą miały znaczenia bądź też będą bezskuteczne procesowo – wyjaśnił Łapczyński.

"Zatajenia prawdy"

Chodzi o śledztwo, które w grudniu 2017 r. zakończyło się aktem oskarżenia przeciwko Jerzemu Ch. oraz Markowi W. Mężczyźni będą odpowiadać za oszustwo na szkodę Emila S. w kwocie prawie 175 tys. zł.

Według śledczych oskarżeni wprowadzili Emila S. w błąd, utrzymując, że mają kontakty w służbach specjalnych oraz mogą załatwić na jego zlecenie określone sprawy. Celem miało być – jak wynika ze śledztwa - doprowadzenie do ugody pomiędzy byłym partnerem piosenkarki Emilem H. i celebrytką.

- Dorocie R. prokurator przedstawił zarzut złożenia 11 maja 2017 roku fałszywych zeznań. Celebrytka miała zeznać, że nie wiedziała o zaangażowaniu Emila S. w rozwiązaniu jej konfliktu z byłym partnerem. Podczas gdy w rzeczywistości, co najmniej od 13 grudnia 2016 roku była świadoma, że Emil S. podejmował działania w tym zakresie – twierdzi Łapczyński.

Ponadto – jak ustalono w toku śledztwa - Dorota R. 13 grudnia 2016 r. w jednym z warszawskich hoteli uczestniczyła w spotkaniu z udziałem Emila S., Jerzego Ch. i Jacka M., podczas którego toczyły się rozmowy w sprawie Emila H.

- Dodatkowo w dniu 31 grudnia 2016 roku w Zakopanem uzyskała od Marka W. informacje o przebiegu tych działań, w tym o tym, że bezpośredni wykonawcy zostali zatrzymani przez policjantów na terenie firmy Emila H. – dodaje Łapczyński.

Emil S. będzie odpowiadał za kilkukrotne zatajenie prawdy poprzez zeznanie, że kobieta nie miała wiedzy o jego działaniach.

W listopadzie 2017 roku Dorota R. usłyszała już zarzut "nękania wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami bezpośrednich wykonawców", którzy mieli zmusić Emila H. "do określonego zachowania", kierując wobec niego groźby. Jak powiedział prok. Łapczyński, sprawa dotycząca nękania toczy się w ramach odrębnego śledztwa.

Dorota R. zeznawała w prokuraturze w listopadzie:

Dorota R. w listopadzie zeznawała w prokuraturze
Dorota R. w listopadzie zeznawała w prokuraturzeTVN24

kz,PAP/ec

Pozostałe wiadomości