Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia weszły w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Napad na sklep w masce i z nożem. "Tłumaczył, że chciał zrobić żart"

Warszawa

kspZamaskowany napastnik napadł na sklep

Maska na twarzy, nóż w ręce i ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. 34-latek usłyszał zarzuty po napadzie w sklepie na Woli. I trafił do aresztu.

Wszystko wydarzyło się w jednym ze sklepów na Woli. Jak czytamy w komunikacie Komendy Stołecznej Policji, "sprawca w białej masce na twarzy, z nożem kuchennym w ręku, miał grozić jego użyciem sprzedawcy oraz młodym osobom będącym w sklepie i żądać, aby kupili mu alkohol".

"To był żart"

Gdy odmówili, napastnik miał skierować nóż w stronę jednej z osób, grożąc że zrobi jej krzywdę. Wtedy sprzedawczyni miała mu dać cztery puszki piwa, a 34-latek opuścił sklep.

Funkcjonariusze zaczęli szukać mężczyzny. Został namierzony po kilkunastu minutach. Mężczyzna z maską na twarzy i nożem w ręku szedł chodnikiem. Gdy zobaczył funkcjonariuszy, próbował się ukryć za stojącymi w pobliżu samochodami. Mimo to został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Tłumaczył policji, że "chciał zrobić żart", a do tego oglądał film, w którym napastnik także miał maskę na twarzy.

Został tymczasowo aresztowany

34-letni Łukasz P. trafił do celi. Policja podaje, że badanie alkomatem wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. W prokuraturze postawiono mu zarzuty rozboju i usiłowania wymuszenia rozbójniczego.

Został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Policja podaje, że mężczyzna był już wcześniej notowany.

Zamaskowany napastnik napadł na sklep | ksp
Zamaskowany napastnik napadł na sklep | ksp

ab/ran