Melania Trump w "Koperniku". Będzie majsterkować z dziećmi

Warszawa

Plan Melanii Trump w Warszawie dopięty na ostatni guzikTVN24
wideo 2/4

Gdy Donald Trump będzie spotkał się z Andrzejem Dudą, pierwsze damy wspólnie udadzą się między innymi do Centrum Nauki Kopernik. Wizyta będzie krótka, ale - jak zapewnia rzeczniczka "Kopernika" - pełna atrakcji.

Melania Trump przybędzie do Warszawy razem z mężem, ale ich grafiki nie pokrywają się w całości. Jak powiedziała Justyna Sieklucka, reporterka TVN24, plan pierwszej damy Stanów Zjednoczonych jest już dopięty na ostatni guzik. - Po pierwsze Melania Trump spotka się z polską pierwszą damą Agatą Dudą. To będzie spotkanie prawdopodobnie w Pałacu Prezydenckim albo w Belwederze - poinformowała na antenie TVN24.

Wizyta w "Koperniku"

Kolejny ważny punkt to Centrum Nauki Kopernik, gdzie obie pierwsze damy mają pojawić się około 11. - Zbyt długo w "Koperniku" przebywać nie będą. W związku z czym staraliśmy się skumulować wszystkie rzeczy, które chcemy im pokazać w jednym miejscu - przyznała Katarzyna Nowicka, rzeczniczka prasowa CNK.Melania Trump i Agata Duda mają spędzić czas w popularnej "Majsterni". - To miejsce pokazuje, czym "Kopernik" zajmuje się na co dzień, czyli rozwijaniem różnych metod edukacyjnych. Tutaj bardzo dobrze widać, w jaki sposób można się efektywnie uczyć korzystając z prostych rzeczy, takich jak kubeczki, słomki, druciki, balony - prezentowała w rozmowie z reporterką TVN24 Nowicka.

Spotkanie z dziećmi

Jak dodała, w spotkaniu będą uczestniczyły też dzieci, które wezmą udział w warsztatach związanych z programowaniem. - Młodsze będą programowały w prostszych programach. Starsi - w nieco trudniejszych. Efekty swojej pracy zademonstrują pierwszym damom - mówiła rzeczniczka "Kopernika". - Pokażemy również różne projekty, które tworzymy z wykorzystaniem drukarek 3D oraz połączenie mody z robotyką, czyli specjalną robotyczną suknię, która sama unosi pewne swoje części - dodała. Centrum Nauki Kopernik będzie w czwartek otwarte dla zwiedzających, którzy jednak muszą uczyć się z pewnymi utrudnieniami. Do godziny 12 zamknięta będzie galeria "Nowy świat w ruchu" i wspomniana już "Majsternia", w której "majserkować" będą pierwsze damy.

Zdjęcia z Melanią Trump nie zrobisz

Nowicka podkreśla jednak, że zwiedzający nie będą mogli przywitać się z Melanią Trump ani zrobić sobie z nią zdjęcia. Tuż po wizycie w Centrum Nauki Kopernik pierwsza dama USA będzie towarzyszyła swojemu mężowi podczas jego wystąpienia na placu Krasińskich. To planowane jest na godzinę 13.

W poniedziałek dyrektor stołecznego biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Ewa Gawor zwróciła uwagę, że poruszanie się po Warszawie pierwszej damy USA nie stworzy "takich problemów", jak prezydenta Trumpa. Dodała, że nie są znane dokładne miejsca, w których będzie ona przebywała i miasto oczekuje na ich potwierdzenie z Biura Ochrony Rządu.

READ IN ENGLISH

1000 śmietników usunięte TVN24
wideo 2/3

jr/kw/r/mś