Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Melania Trump w "Koperniku". Będzie majsterkować z dziećmi

Warszawa

Plan Melanii Trump w Warszawie dopięty na ostatni guzikTVN24
wideo 2/4

Gdy Donald Trump będzie spotkał się z Andrzejem Dudą, pierwsze damy wspólnie udadzą się między innymi do Centrum Nauki Kopernik. Wizyta będzie krótka, ale - jak zapewnia rzeczniczka "Kopernika" - pełna atrakcji.

Melania Trump przybędzie do Warszawy razem z mężem, ale ich grafiki nie pokrywają się w całości. Jak powiedziała Justyna Sieklucka, reporterka TVN24, plan pierwszej damy Stanów Zjednoczonych jest już dopięty na ostatni guzik. - Po pierwsze Melania Trump spotka się z polską pierwszą damą Agatą Dudą. To będzie spotkanie prawdopodobnie w Pałacu Prezydenckim albo w Belwederze - poinformowała na antenie TVN24.

Wizyta w "Koperniku"

Kolejny ważny punkt to Centrum Nauki Kopernik, gdzie obie pierwsze damy mają pojawić się około 11. - Zbyt długo w "Koperniku" przebywać nie będą. W związku z czym staraliśmy się skumulować wszystkie rzeczy, które chcemy im pokazać w jednym miejscu - przyznała Katarzyna Nowicka, rzeczniczka prasowa CNK.Melania Trump i Agata Duda mają spędzić czas w popularnej "Majsterni". - To miejsce pokazuje, czym "Kopernik" zajmuje się na co dzień, czyli rozwijaniem różnych metod edukacyjnych. Tutaj bardzo dobrze widać, w jaki sposób można się efektywnie uczyć korzystając z prostych rzeczy, takich jak kubeczki, słomki, druciki, balony - prezentowała w rozmowie z reporterką TVN24 Nowicka.

Spotkanie z dziećmi

Jak dodała, w spotkaniu będą uczestniczyły też dzieci, które wezmą udział w warsztatach związanych z programowaniem. - Młodsze będą programowały w prostszych programach. Starsi - w nieco trudniejszych. Efekty swojej pracy zademonstrują pierwszym damom - mówiła rzeczniczka "Kopernika". - Pokażemy również różne projekty, które tworzymy z wykorzystaniem drukarek 3D oraz połączenie mody z robotyką, czyli specjalną robotyczną suknię, która sama unosi pewne swoje części - dodała. Centrum Nauki Kopernik będzie w czwartek otwarte dla zwiedzających, którzy jednak muszą uczyć się z pewnymi utrudnieniami. Do godziny 12 zamknięta będzie galeria "Nowy świat w ruchu" i wspomniana już "Majsternia", w której "majserkować" będą pierwsze damy.

Zdjęcia z Melanią Trump nie zrobisz

Nowicka podkreśla jednak, że zwiedzający nie będą mogli przywitać się z Melanią Trump ani zrobić sobie z nią zdjęcia. Tuż po wizycie w Centrum Nauki Kopernik pierwsza dama USA będzie towarzyszyła swojemu mężowi podczas jego wystąpienia na placu Krasińskich. To planowane jest na godzinę 13.

W poniedziałek dyrektor stołecznego biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Ewa Gawor zwróciła uwagę, że poruszanie się po Warszawie pierwszej damy USA nie stworzy "takich problemów", jak prezydenta Trumpa. Dodała, że nie są znane dokładne miejsca, w których będzie ona przebywała i miasto oczekuje na ich potwierdzenie z Biura Ochrony Rządu.

READ IN ENGLISH

1000 śmietników usunięte TVN24
wideo 2/3

jr/kw/r/mś