Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Weekendowe utrudnienia w ruchu czekają mieszkańców Pragi Północ i Białołęki. Spowodują je prace ciepłownicze na Szwedzkiej, remont torów na Jagiellońskiej oraz frezowanie na Modlińskiej. Będą objazdy i zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Lotnisko Chopina w TOP10 w Europie. Tu wygodnie się prześpisz

Najnowsze

materiały prasoweLotnisko Chopina na 10. miejscu

Lotnisko Chopina znalazło się w pierwszej dziesiątce najlepszych portów w Europie. Konkurs zorganizował portal Sleeping in Airports, a jego użytkownicy oceniali lotniska według czterech kryteriów: komfortu wypoczynku, udogodnień dla podróżnych, czystości oraz jakości obsługi.

Podróżni mogli oddawać swoje głosy na poszczególne porty lotnicze od listopada 2014 do końca września 2015 r. Łącznie, w rankingu zestawiono 50 lotnisk, warszawskie zajęło 10. pozycję. Oprócz Okęcia, doceniono inne polskie porty – w Gdańsku (17. miejsce), Rzeszów-Jasionka (24. miejsce) oraz Katowice (48. miejsce).

Internauci docenili Lotnisko Chopina m.in. za miłą i pomocną obsługę, doskonałe oznakowanie terminala oraz darmowy i nielimitowany dostęp do internetu. Atutem okazało się liczba gniazdek elektrycznych dostępnych dla pasażerów, całodobowe restauracje i bary oraz atrakcyjne place zabaw dla dzieci.

Darmowe wifi, restauracje, blisko centrum

- Po otwarciu nowej części terminala Lotnisko Chopina zdecydowanie zmieniło się na lepsze. Darmowe wifi, szeroki wybór restauracji i barów, ekologiczna żywność - teraz jest tu wszystko czego potrzebuję podczas podróży – czytamy w ankiecie jednego z pasażerów. Inni podkreślali dogodne położenie lotniska, jak i fakt że łatwo się do niego dostać komunikacją publiczną.

Według autorów raportu, jakość obsługi pasażerów na lotniskach poprawia się wraz ze wzrostem ruchu lotniczego i częstotliwości odbywanych podróży.

- Lotniska w Europie stają się coraz bardziej przyjazne dla osób, które czekając na przesiadkę potrzebują się zdrzemnąć. Obsługa traktuje to zupełnie normalnie i akceptuje bez żadnych zastrzeżeń – piszą autorzy raportu.

Najlepszym w kategorii lotnisk europejskich okazało się lotnisko w Monachium, nieznacznie wyprzedzając Helsinki i Zurych. W najlepszej dziesiątce znalazły się również lotniska w: Porto, Tallinie, Amsterdamie, Atenach, Sztokholmie i Wiedniu. Ranking światowy zwyciężył port lotniczy Changi w Singapurze.

Port lotniczy w Warszawie już po raz drugi znalazło się w czołówce najlepszych lotnisk w Europie. Poprzednio wyróżnione zostało w ten sposób w 2013 roku.

W rankingu znalazły się też inne lotniska:

1. Munich International Airport, Germany (MUC);

2. Helsinki International Airport, Finland (HEL);

3. Zurich Kloten International Airport, Switzerland (ZRH);

4. Porto Francisco Sá Carneiro Airport, Portugal (OPO);

5. Tallinn International Airport, Estonia (TLL)

...

10. Warsaw Chopin International Airport, Poland (WAW)

Czytaj także na tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: materiały prasowe