Przygotuj się na:

FERIE W KOMUNIKACJI

W czasie ferii zimowych autobusy i tramwaje będą jeździć według zmienionych rozkładów jazdy.

Ktoś ukradł bilety na mecz Polska-Litwa. Były warte 100 tysięcy złotych

TVN Warszawa


Policjanci wyjaśniają okoliczności kradzieży 40 biletów na mecz towarzyski Polska-Litwa, który odbył się we wtorek na Stadionie Narodowym w Warszawie. Zaginione wejściówki VIP warte były blisko 100 tysięcy złotych.

Zawiadomienie o zniknięciu 40 biletów, jak poinformowało w sobotę RMF FM, złożył przedstawiciel spółki zarządzającej Stadionem Narodowym. Stało się to w piątek 8 czerwca, czyli cztery dni przed meczem.

Ekskluzywne wejściówki na wtorkowy mecz Polska-Litwa miały trafić do gości za pośrednictwem firmy kurierskiej, ale zaginęły. Każda z nich warta była około 2,4 tysiąca złotych.

Policjanci odzyskali 37 biletów

Po tym, jak sprawą zajęła się policja z Pragi-Południe, bilety te zostały zablokowane. Osoby, które na ich podstawie próbowały dostać się na stadion, zostały wylegitymowane, a funkcjonariusze wręczyli im wezwania na przesłuchanie.

- Podczas prowadzonych zabezpieczeń policjanci odzyskali 37 biletów - powiedziała Joanna Węgrzyniak z komendy rejonowej na Pradze-Południe. Kilka osób zostało już w tej sprawie przesłuchanych, kolejne zostały wezwane na przyszły tydzień. Policjanci będą ustalać, w jaki sposób wspomniane osoby weszły w posiadanie vipowskich biletów.

- Wstępne ustalenia wskazują, że mamy do czynienia z kradzieżą. W przypadku potwierdzenia tej hipotezy, sprawcy będzie grozić kara do pięciu lat pozbawienia wolności - tłumaczy Węgrzyniak.

Informowaliśmy też o kolizji, którą piłkarze reprezentacji mijali w drodze na lotnisko:

Zderzenie na Trasie Łazienkowskiej
TVN24

PAP/kk/pm