Przygotuj się na:

LIKWIDACJA ZAWROTKI NA WĘŹLE POW Z PUŁAWSKĄ

W poniedziałek drogowcy rozpoczną likwidowanie zawrotki na węźle Południowej Obwodnicy Warszawy z Puławską. Nowa organizacja ruchu będzie funkcjonować przez pół roku.

Kolejne urzędy otwierają się na czworonogi

Najnowsze

tvnZ czworonogiem do urzędu

Kolejne dzielnice idą śladem Woli. Od teraz również urzędy na Bielanach i w Wilanowie można odwiedzić w towarzystwie swojego czworonoga.

– Ratusz jest na to przygotowany. Przed wejściem wejściem mamy zawsze miskę z wodą, niedługo będą też miski z karmą - zachęca Grzegorz Pietruczuk, burmistrz dzielnicy Bielany.

Ma tylko jedną prośbę: - Aby pies był na smyczy i w kagańcu, chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo i komfort mieszkańców, którzy załatwiają swoje sprawy – zwraca uwagę Pietruczuk.

Na podobne rozwiązanie zdecydował się także urząd w Wilanowie.

"Kochamy psiaki tak samo ja Wy dlatego od dnia dzisiejszego wszystkie sprawy urzędowe będziecie mogli załatwić razem. Specjalnie dla czworonogów, czekać będzie miska ze świeżą wodą" - poinformowali urzędnicy w mediach społecznościowych.

Przykład Woli

Jako pierwsza, na czworonogi w urzędzie otworzyła się Wola.

- Sama od dawna mam psa, z którym spędzam bardzo dużo czasu i chodzę nawet do pracy. Często spotykam się też z opiniami mieszkańców, w szczególności osób starszych, że chętnie przyszliby załatwić sprawę przy okazji spaceru z psem - tłumaczyła wolska radna Urszula Kęcik-Staniszewska, która wystosowała interpelację w tej sprawie.

Wniosek spotkał się z aprobatą ze strony urzędu.

- Uważam, że to bardzo ciekawa inicjatywa, dlatego bezzwłocznie przystąpiliśmy do stworzenia regulaminu - mówił burmistrz Krzysztof Strzałkowski. I dodał, że znajdą się w nim stosowne regulacje dotyczące trzymania psa na smyczy i w kagańcu. - Musimy zwrócić również uwagę na komfort innych interesantów – zaznaczył.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy też o przepełnionych schroniskach:

Przybywa porzucanych zwierzątTVN24

mp/ran

Źródło zdjęcia głównego: tvn