Przygotuj się na:

ZMIANY NA GÓRCZEWSKIEJ

Od piątku, 15 października, budowniczowie metra rozpoczną odtwarzanie nawierzchni Górczewskiej przy skrzyżowaniu z Powstańców Śląskich. A to oznacza zmiany w ruchu.

Najnowsze

Gigantyczny pożar. "40 zastępów, gryzący dym"

Najnowsze

Dogaszanie pożaru
Dogaszanie pożaruTVN24
wideo 2/6

W środę wieczorem na granicy Wilanowa i Mokotowa doszło do dużego pożaru w sortowni śmieci. Jak poinformowały służby, zapaliła się pryzma odpadów. Nad okolicą unosił się gryzący dym. W czwartek rano na miejscu wciąż pracują strażacy.

- Pożar jest opanowany, ale trwa dogaszanie. Unosi się dym nad sortownią - powiedział o godzinie 7 Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl.

Straż pożarna dodała, że na miejscu pozostaje osiem jednostek. - W szczytowej fazie było ich czterdzieści. W czwartek rano jeszcze trwa przelewanie i zabezpieczanie pogorzeliska - zaznaczył po godzinie 7 Łukasz Płaskociński z warszawskiej straży pożarnej.

I dodał, że na Zawodzie przyjechały również cysterny, by pomóc w tej "dużej akcji".

Gęsty dym

Pierwszą informację o zdarzeniu otrzymaliśmy przed godziną 22 w środę. - Pożar objął składowisko o obszarze stu metrów kwadratowych - potwierdziła w środę wieczorem straż pożarna w rozmowie z redakcją Kontaktu 24.

- Zapaliła się pryzma składowanych, belowanych odpadów. Cały czas próbujemy zapobiec rozprzestrzenianiu się pożaru, sytuacja nie jest opanowana - oświadczył po godzinie 22 młodszy kapitan Jarosław Dobrzewiński z komendy miejskiej straży pożarnej. Jak dodał, na miejsce przyjechało około ośmiu jednostek straży, ale dojeżdżały kolejne. W ciągu następnych kilkudziesięciu minut na miejscu pojawiały się następne zastępy, przejeżdżające ulicą Augustówka co kilka minut.

- Nad okolicą unosi się gęsty czarny dym, jest bardzo gryzący. Na jezdnię spadają resztki popiołu - opisywał wieczorem Artur Węgrzynowicz z tvnwarszawa.pl. I zaznaczył, że na miejscu pracowali strażacy z Wilanowa, Mokotowa, Ursynowa i Pragi, była też duża cysterna z wodą.

Jak relacjonowała po godzinie 23 reporterka TVN24 Justyna Sieklucka, nie ma na razie informacji o tym, żeby ktoś w pożarze ucierpiał.

Zawodzie to niewielka ulica, odchodząca od Augustówki, tuż obok elektrociepłowni na Siekierkach.

Miejsce zdarzenia - ulica Zawodzietargeo

kw,mtom

Pozostałe wiadomości