Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Fontanny gotowe na Euro

Warszawa

Marcin Gula /tvnwarszawa.plTest fontann

Pierwsza w tym roku próba fontann na Podzamczu, chociaż niereklamowana i tak przyciągnęła gapiów. Pierwszy oficjalny pokaz już 3 maja.

W tym roku tematyka pokazów będzie głównie piłkarska. Przedsmak widowiska można było oglądać w piątek podczas 30-minutowego testu, który zarejestrowała także kamera tvnwarszawa.pl.

- Wszystko działa sprawnie, dodatkowym elementem jest efekt 3D przy niektórych animacjach – relacjonuje Andrzej Rejnson, dziennikarz tvnwarszawa.pl.

Pokazy od 3 maja

Oficjalny start sezonu zaplanowano na wtorek 1 maja - tego dnia zacznie pluskać woda, która będzie podświetlana po zmierzchu. Ale to tylko początek.

Pierwsze w tym roku show woda-światło-dźwięki zaplanowano na 3 maja. Multimedialne pokazy, które w ubiegłym roku przyciągnęły blisko pół miliona osób, to skacząca w rytm muzyki woda mieniąca się różnymi barwami. Ale nie tylko. Na ścianie wody, z pomocą laserów, wyświetlane są również ruchome obrazy.

3D bez okularów

W ubiegłym roku na Podzamczu można było oglądać m.in. pokaz poświęcony legendom warszawskim. W tym będzie dedykowany Euro 2012. - W widowisku pojawia się logo UEFA, kontur pucharu, będą przeplatały się również informacje o Warszawie - zapowiadała już jakiś czas temu w rozmowie z tvnwarszawa.pl dyrektor ZTP, Renata Kaznowska.

Na tym nie koniec. - W części widowiska chcemy uzyskać efekt obrazu trójwymiarowego bez potrzeby używania okularów 3D. To pierwsze takie przedsięwzięcie na skalę europejską i najprawdopodobniej światową - podkreślała Kaznowska.

mjc/mz