Dworzec Zachodni się zmienia. Wyremontowano tunel

Przejście przy dworcu po remoncie
Przejście przy dworcu po remoncie
ZDM/tvnwarszawa.pl
ZDM/tvnwarszawa.plPrzejście przy dworcu po remoncie

Przejście przy Dworcu Zachodnim zostało otwarte po remoncie. Wystarczyło kilka miesięcy, aby podziemny tunel zmienił się nie do poznania - czytamy w komunikacie Zarządu Dróg Miejskich.

O rozpoczęciu remontu przejścia podziemnego pisaliśmy w wakacje ubiegłego roku. Po niespełna sześciu miesiącach to miejsce przestało straszyć swoim wyglądem. Ponadto zyskały osoby niepełnosprawne, bo po obu stronach tunelu zostały wybudowane wygodne pochylnie.

Jak informuje ZDM, wyremontowano też ściany korytarza głównego, pochylni i klatek schodowych. Okładziny ścian zostały wykonane z kamienia, a na podłodze pojawiły się nowe płyty kamienne wraz z płytami prowadzącymi dla osób niewidomych i niedowidzących. Schody prowadzące do tunelu zrobiono z bloków kamiennych. Przy okazji remontu powstało nowe odwodnienie, a stare oświetlenie zastąpiło nowe- LED-owe.

Trwają jeszcze ostatnie prace wykończeniowe i porządkowe. Docelowo teren wokół przejścia zostanie uporządkowany, a zieleń odtworzona.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku na Dworcu Zachodnim otwarto dodatkowy budynek, który ma ułatwić komunikację osobom podróżującym z takich dzielnic jak Ochota, Włochy czy Mokotów. Obiekt ma ok. 1300 mkw powierzchni i zlokalizowany jest bezpośrednio przy Alejach Jerozolimskich.

Najbardziej charakterystycznymi elementami nowego budynku są znajdująca się nad głównym wejściem szklana kopuła o powierzchni 500 mkw. oraz wysoka na 20 metrów wieża zegarowa z tarczą o średnicy 3,5 metra.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT:

Nowy dworzec już otwarty
Nowy dworzec już otwartyArtur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.pl

md/mś

Pozostałe wiadomości