CBA zatrzymało dyrektora i sekretarkę szkoły muzycznej

Najnowsze

Google MapsZespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina

Dyrektor i sekretarka jednej z warszawskich szkół muzycznych zostali zatrzymani przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Prokuratura podejrzewa ich o przyjęcie łapówki od firmy budowlanej.

- Na polecenie prokuratora funkcjonariusze CBA zatrzymali Pawła S., dyrektora Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych imienia Fryderyka Chopina w Warszawie oraz sekretarkę Joannę J. - informuje Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Zatrzymania mają związek ze śledztwem dotyczącym przyjmowania "korzyści majątkowych w związku z pełnioną funkcją".

17 tysięcy łapówki

Po doprowadzeniu do prokuratury obie osoby zostały przesłuchane.

- Prokurator przedstawił Pawłowi S. zarzuty przyjęcia w okresie od listopada 2017 roku do maja 2018 roku, w związku z pełnioną funkcją publiczną, korzyści majątkowych w kwocie 17 tysięcy złotych oraz żądania kolejnych 13 tysięcy złotych od pełnomocnika firmy realizującej zlecenia budowlane na terenie zarządzanej przez niego szkoły - wyjaśnia Łapczyński.

I dodaje, że Joanna J. jest podejrzana o pomoc w tym przestępstwie. Zdaniem śledczych, to ona przyjęła pieniądze od przedstawiciela firmy budowlanej i przekazała je dyrektorowi szkoły.

Przesłuchanie podejrzanych odbyło się w czwartek. W piątek prokuratura planuje dalsze czynności procesowe. Później zapadnie decyzja co do środków zapobiegawczych.

Obojgu podejrzanym grozi do ośmiu lat więzienia.

CZYTAJ TEŻ O AKCJI CBA WOBEC URZĘDNIKÓW Z ŻYRARDOWA:

Sąd nie uwzględnił wniosku o areszt TVN24
wideo 2/3

kk/r

Źródło zdjęcia głównego: Google Maps