Przygotuj się na:

FERIE W KOMUNIKACJI

W czasie ferii zimowych autobusy i tramwaje będą jeździć według zmienionych rozkładów jazdy.

Baza MPO w Ursusie do likwidacji

TVN Warszawa

urząd dzielnicySpotkanie w sprawie bazy w Ursusie

"Baza przeładunkowa MPO w Ursusie, przy ul. Sosnkowskiego zostanie zlikwidowana do lipca 2017 roku" – zapewniają przedstawiciele Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania.

Jak informuje urząd dzielnicy, to wiadomość długo oczekiwana przez mieszkańców i władze Ursusa, które od kilku lat starały się o likwidację bazy.

W siedzibie RSM Ursus, odbyło się spotkanie w sprawie jej przyszłości.

"Cieszy mnie deklaracja"

"W obecności zastępców burmistrza Wiesława Krzemienia i Kazimierza Sternika oraz mieszkańców Skoroszy, członek zarządu MPO zapewnił, że baza przeładunkowa w Ursusie zostanie zlikwidowana" – informuje w mailu wysłanym do redakcji Agnieszka Wall, rzeczniczka urzędu dzielnicy.

I powołuje się na oświadczenie spółki, z którego wynika, że do czerwca przyszłego roku planowane jest zakończenie przeładunku oraz segregacji odpadów komunalnych w Ursusie. A do lipca 2017 teren przy ul. Sosnkowskiego ma być wykorzystywany już tylko jako miejsce garażowania i serwisowania pojazdów.

CZYTAJ CAŁE OŚWIADCZENIE

Z decyzji cieszą się władze dzielnicy. - Cieszy mnie deklaracja złożona na spotkaniu przez pana Jarosława Robaka, reprezentującego MPO. Władze dzielnicy i mieszkańcy od wielu lat starali się rozwiązać ten problem - powiedział podczas spotkania zastępca burmistrza Wiesław Krzemień. - Zlikwidowanie przeładunku w 2016 powinno zniwelować ok. 90 procent obecnych problemów, jakie stwarzała baza okolicznym mieszkańcom - dodał.

PREZES MPO O SPRAWIE RADIOWA:

Prezes MPO o sprawie Radiowa
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

ran/sk