Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Najnowsze

Autobus zagra jak akordeon? Pomysł internauty spodobał się MZA

Najnowsze

Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.plMówi Adam Stawicki, rzecznik MZA

- Niech przegubowe autobusy zagrają na zakrętach jak akordeon - rzucił ktoś na jednym z portali internetowych. Szalony pomysł zyskał szybko uznanie kilkudziesięciu tysięcy internautów, a także... warszawskich Miejskich Zakładów Autobusowych.

Pomysł miał się narodzić podczas podróży przegubowym autobusem komunikacji miejskiej. Autorowi przegub autobusu skojarzył się z miechem akordeonu. Wtedy, przyszedł mu do głowy szalony pomysł, by na ulicach pojawiły autobusy, które grają na zakrętach. - By rozjaśnić dzień przy podróży autobusem - wyjaśnia w internecie.

Warszawa pionierem?

Projekt wypłynął w lutym, ale dopiero niedawno nabrał rozpędu. W ciągu ostatniego tygodnia na popularnym portalu społecznościowym polubiło go ponad ponad 75 tysięcy użytkowników.

- Które miasto w Polsce wprowadzi to jako pierwsze? - pyta pomysłodawca.

Niewykluczone, że będzie to Warszawa.

Miejskie Zakłady Autobusowe potwierdziły przez swój oficjalny profil na portalu społecznościowym, że istnieje techniczna możliwość realizacji pomysłu. - Ale raczej w wersji elektronicznej - zastrzega osoba obsługująca profil miejskiej spółki. - Może na początek testy w jednym autobusie? Przyjrzymy się temu - zapewnia.

Wyglądem ma przypominać akordeon

Tę zaskakującą deklarację potwierdził w rozmowie z tvnwarszawa.pl rzecznik MZA.

- Planujemy wypuścić jeden autobus testowy, oklejony w odpowiedni sposób, tak, by wyglądem przypominał akordeon. Zgodnie z pomysłem na zakrętach miałyby wydobywać się z niego dźwięki akordeonu - deklaruje w rozmowie z nami Adam Stawicki z MZA.

Kiedy nietypowy pojazd mógłby pojawić się na ulicach Warszawy? Na razie nie wiadomo. - Wszystko zależy od spraw technicznych - wyjaśnia rzecznik.

Niewiadomą jest także suma, jaką trzeba by przeznaczyć na ten ekstrawagancki projekt komunikacyjno-muzyczny, i kto musiałby ją wyłożyć.

Do sprawy będziemy wracać.

Przegubowce na stołecznych ulicachDawid Kryszofiński / tvnwarszawa.pl

pc/b