Najnowsze

Ponad 2000 biegaczy na Bielanach

Najnowsze


Chomiczówka w niedzielny poranek zamieniła się w arenę sportowych zmagań. W w dwóch biegach wystartowalo ponad 2000 zawodników. Puchar Bielan zdobył Radosław Kłeczek, XXIX Bieg Chomiczówki wygrał Yared Shegumo.

Biegaczy nie zraziła słaba pogoda. O godz. 10.00 ze startu przy ul. Nerudy wyruszyło 700 uczestników VII biegu o Puchar Bielan. - To dwukrotnie więcej niż w zeszłym roku - zaznaczył burmistrz Bielan Rafał Miastowski.

Dystans 5 km najszybciej, w 15 min 23 sek., przebiegł Radosław Kłeczek.

Godzinę później do rywalizacji stanęli uczestnicy XXIX Biegu Chomiczówki. Startowali z tego samego miejsca, co poprzedni zawodnicy, ale tym razem do pokonania mieli 15 km. Zwyciężył Yared Shegumo z AWF Warszawa z czasem. 47 min 52 sek. Na przyszłoroczna, 30 juz edycję, zapraszał Rafał Miastowski.

o bieganiu opowiada wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski - fot
o bieganiu opowiada wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski - fot

"Chodzi o radość z biegania"

W tegorocznej edycji pobiegł m.in. wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski. - Ja nie zdobywam pucharów za pierwsze miejsce. Jeżeli już jestem blisko czołówki, to tej liczonej od końca, ale nie o to chodzi. Chodzi o przyjemność z biegania, radość, formę, zdrowie - powiedział wojewoda.

Trasa obydwu biegów została wytyczona ulicami: Nerudy, Conrada, Bogusławskiego, Głowackiego, Żółwią, Conrada, Dąbrowskiej, Bajana, Renesansową, Aspekt. Wzdłuż niej ustawili się widzowie i kibice, dopingujący biegaczy.

burmistrz Bielan Rafał Miastowski - fot
burmistrz Bielan Rafał Miastowski - fot

bf/js/band/roody

Pozostałe wiadomości