Hutnik w rytmie hip-hopu walczy o przetrwanie

Czy klub przetrwa? fot. Bartłomiej Frymus
Czy klub przetrwa? fot. Bartłomiej Frymus | PAP, ENEX

Jeszcze rok temu Hutnikowi Warszawa groziła eksmisja. Mimo, że na Marymoncką wciąż zagląda widmo bankructwa, to pojawił się nowy prezes oraz sponsorzy, którzy wspólnie z kibicami i wzmocnioną drużyną mają cel. Chcą awansować do trzeciej ligi i sprawić, by Hutnik odzyskał swoją dawną siłę i potęgę. Ma w tym pomóc m.in. rapowy hymn drużyny.

W październiku ubiegłego roku pisaliśmy o możliwej eksmisji Hutnika Warszawa z obiektów przy ulicy Marymonckiej. Wtedy rada miasta podjęła uchwałę, o przekazaniu miejskim wodociągom sporej części terenu Hutnika pod planowaną inwestycję – budowę kolektorów kanalizacyjnych do oczyszczalni Czajka.

To właśnie z tego powodu przy Marymonckiej jeszcze przez jakiś czas na pewno nie powstanie kompleks nowoczesnych boisk, które były planowane na Euro 2012. Pojawiło się też zagrożenie, że Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji całkowicie rozkopie główne boisko klubu, co uniemożliwi grę.

Po interwencji m.in. tvnwarszawa.pl przedstawiciele miejskich wodociągów zapewnili, że przeprowadzą prace tak, by nie utrudniać życia trenującym piłkarzom. Dzięki temu udało się ocalić płytę głównego boiska i budynek klubowy.

Hutnik liderem

Po prawie roku od tych wydarzeń Hutnik Warszawa przechodzi generalny "remont". W czerwcu pojawił się nowy prezes Maciej Purchała, mieszkaniec Bielan od urodzenia, który przez kilkanaście lat był menadżerem zespołu Perfect. Stanął przed trudnym zadaniem, bowiem Hutnikowi, wciąż zagląda do oczu widmo bankructwa.

- Mamy zadłużenia wobec Urzędu Skarbowego, ZUS, RWE STOEN czy Urzędu Miasta. Cały czas zabiegam o to, aby spłatę zaległości rozłożono nam na raty – wylicza prezes. Jakie jest dokładne zadłużenie? Tego nie wiadomo. - Poprzedni zarząd klubu nie dostarczył mi kompletu dokumentów księgowych – mówi Purchała.

Tylko dzielnicy Bielany klub winien jest 200 tysięcy złotych. Jest to kwota należna za bezumowne korzystanie z obiektu przy Marymonckiej w latach 2005 – 2007. – Jako dzielnica możemy tylko w ratuszu przekonywać do tego, by dług został rozłożony na raty – mówi Grzegorz Pietruczuk, wiceburmistrz Bielan. Dzielnica wspiera

Dodatkowo dzielnica planuje udostępnić klubowi boisko "D" w Lesie Bielańskim, tuż przy górce tzw. Bochenku. – Niedługo podpiszemy z klubem stosowne porozumienie – zapowiada Pietruczuk. Najpierw jednak boisko trzeba doprowadzić do stanu używalności.

Dzielnica wydaje też rocznie ponad 100 tysięcy złotych na juniorskie drużyny Hutnika. – Z tych pieniędzy młodzi piłkarze mają dofinansowanie między innymi do obozów – tłumaczy wiceburmistrz.

Nieoficjalnie udało się nam dowiedzieć, że na razie w klubie doliczono się około 800 tysięcy złotych długu. Mimo, że Hutnik jest na skraju bankructwa, to nowy prezes zapowiada, że do najgorszego nie dopuści.

"Liczy się głos naszych kibiców"

– Zależy nam na poprawie wizerunku klubu, a przede wszystkim na awansie do trzeciej ligi. Przed nowym sezonem dokonaliśmy kilku transferów – tłumaczy prezes. Pierwsze efekty już widać. Po szóstej kolejce (Hutnik rozegrał 5 meczy, spotkanie z Victorią Sulejówek przełożono) bielański klub jest liderem. Bilans to: pięć zwycięstw, 17 zdobytych bramek i tylko trzy stracone.

Nowy prezes ma świadomość tego, że bez wsparcia władz Warszawy, Bielan i sponsorów będzie trudno utrzymać klub. Zanim udało się pozyskać pierwszych sponsorów, Purchała przez trzy miesiące z własnej kieszeni wykładał pieniądze m.in. na przygotowanie drużyny do nowego sezonu.

- Pierwszym sponsorem jest moja firma z branży kosmetycznej. Rozmawiamy również z lokalnymi przedsiębiorcami – mówi Purchała. Klub nie zapomina też o kibicach. Co kilka tygodni odbywają się z nimi spotkania. Ostatnio wspólnie ustalali wzór koszulek na nowy sezon. – Najbardziej liczy się głos naszych kibiców – przekonuje.

Na jednym ze spotkań, kibice zaproponowali, aby klub miał własny, hip-hopowy hymn. Tylko na portalu tvnwarszawa.pl możnecie po raz pierwszy wysłuchać utworu.

Kibice będą mieli wpływ na klub

Właśnie dla kibiców klub przygotował karty klubowe. Dostanie je każdy, kto wpłaci na konto klubu 120 złotych - jednorazowo lub po 10 złotych miesięcznie. W zamian właściciel karty dostanie możliwość uczestniczenia w walnych zgromadzeniach, co da możliwość realnego wpływu na to, co dzieje się w klubie. Dodatkowo będzie miał szereg zniżek u sponsorów klubu.

– Podpisaliśmy umowę z firmą telekomunikacyjną Telepolska, która przygotowała specjalną taryfę Hutnik. Co miesiąc firma, z rachunku telefonicznego abonenta przekaże określoną kwotę na wsparcie działalności klubu – mówi Purchała.

Bartłomiej Frymus

Źródło zdjęcia głównego:  | PAP, ENEX

Pozostałe wiadomości

Samochód ciężarowy wypadł z drogi w okolicy Białobrzegów (Mazowieckie). Nikomu nic się nie stało, jednak kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami.

"Kierowca stracił panowanie nad pojazdem". Tir uderzył w barierki, stoi w poprzek jezdni

"Kierowca stracił panowanie nad pojazdem". Tir uderzył w barierki, stoi w poprzek jezdni

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Tuż przed majówką drogowcy planują frezowanie ulic dookoła placu Teatralnego. Z tego powodu w weekend 27-28 kwietnia Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście nie będą deptakiem. Z kolei przez trzy dni ulice Lipowa i Dobra na Powiślu posłużą za scenografię. Ekipa filmowa będzie tam pracowała od soboty do poniedziałku.

W ten weekend Trakt Królewski nie będzie deptakiem

W ten weekend Trakt Królewski nie będzie deptakiem

Źródło:
PAP

Dwa auta zderzyły się w nocy z czwartku na piątek na zjeździe z mostu Poniatowskiego. Jak podaje policja, nikt nie ucierpiał. Jeden z kierowców po stłuczce uciekł.

Nocna kolizja na zjeździe z mostu. Kierowca auta z wypożyczalni uciekł

Nocna kolizja na zjeździe z mostu. Kierowca auta z wypożyczalni uciekł

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Były wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz został prezydentem Raciborza, 55-tysięcznego miasta na Śląsku. - To wyzwanie. Nie traktuję tego jako zwieńczenia swojej kariery zawodowej, liczę, że uda się w życiu trochę jeszcze zrobić - mówi nam samorządowiec. 

Był wiceprezydentem Warszawy, będzie rządził małym miastem na Śląsku

Był wiceprezydentem Warszawy, będzie rządził małym miastem na Śląsku

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na czas majówki zmianie ulegnie rozkład jazdy pojazdów komunikacji miejskiej. 1 i 3 maja będzie kursować według świątecznego harmonogramu, a 2 maja podjedzie na przystanki zgodnie z sobotnim rozkładem.

Komunikacja miejska w majówkę. Sprawdź, jak będą kursować tramwaje, autobusy i pociągi

Komunikacja miejska w majówkę. Sprawdź, jak będą kursować tramwaje, autobusy i pociągi

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Jechał całą szerokością jezdni, jego auto miało uszkodzone koło i urwany zderzak. Na drodze w Ostrołęce świadkowie zablokowali mu drogę, ale kierowca rzucił się jeszcze do ucieczki. Po zatrzymaniu przez policję okazało się, że mężczyzna był pijany, miał sądowy zakaz prowadzenia i jechał kradzionym samochodem.

Pijany jechał kradzionym i uszkodzonym autem, świadkowie zablokowali mu drogę

Pijany jechał kradzionym i uszkodzonym autem, świadkowie zablokowali mu drogę

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W piątek, 26 kwietnia, rowerzyści z Warszawskiej Masy Krytycznej oficjalnie rozpoczną sezon pod hasłem "Wiosna wraca rowerem". W sobotę natomiast na ulice wyjadą motocykliści.

W piątek rowerzyści, w sobotę motocykliści

W piątek rowerzyści, w sobotę motocykliści

Źródło:
tvnwarzawa.pl

W piśmie z 25 kwietnia ministra zdrowia Izabela Leszczyna zwróciła się do Uczelnianej Komisji Wyborczej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego o anulowanie obecnego postępowania w sprawie wyboru rektora, a także do właściwych organów uczelni o wszczęcie nowej procedury, w tym o wybór nowego składu uczelnianej komisji wyborczej oraz nowego kolegium elektorów w celu "zapewnienia pełnego obiektywizmu tego wyboru" - czytamy na stronie WUM. To pokłosie zamieszania wokół dwóch kandydatów: ubiegającej się o funkcję rektora prof. Agnieszki Cudnoch-Jędrzejewskiej i obecnego rektora uczelni prof. Zbigniewa Gacionga.

Ministra zdrowia zabiera głos w sprawie wyboru rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Ministra zdrowia zabiera głos w sprawie wyboru rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Źródło:
PAP

W stolicy rozpoczął się przegląd syren alarmowych. W jego trakcie mogą być one uruchamiane. Prace potrwają miesiąc.

Przez miesiąc będą testować syreny alarmowe

Przez miesiąc będą testować syreny alarmowe

Źródło:
PAP

Zgłoszenie świadka i szybka reakcja służb zapobiegły tragedii w Ciechanowie. Policjanci tuż przed przyjazdem pociągu ściągnęli z torów zagubionego i zdezorientowanego 75-latka. Mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego się tam znalazł. Senior trafił pod opiekę lekarzy.

Ściągnęli z torów zagubionego 75-latka, po chwili przejechał pociąg

Ściągnęli z torów zagubionego 75-latka, po chwili przejechał pociąg

Źródło:
PAP

Stołeczni drogowcy poinformowali o priorytetach w zakresie remontów jezdni i budowy dróg rowerowych. Wskazali też miejsca, gdzie niebawem pojawi się więcej zieleni, a także podsumowali, co zostało do zrobienia w kwestii oświetlenia ulic.

Frezowanie, więcej zieleni i nowe ścieżki rowerowe. Miejscy drogowcy o planach na najbliższe miesiące

Frezowanie, więcej zieleni i nowe ścieżki rowerowe. Miejscy drogowcy o planach na najbliższe miesiące

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Kierowcę autobusu zaniepokoiła starsza kobieta, która siedziała w pojeździe od dłuższego czasu i nic nie wskazywało na to, by zamierzała wysiąść. Wezwał strażników miejskich, którzy się nią zajęli. Okazało się, że 82-latka ma problemy z pamięcią, a jej zaginięcie zgłosiła rodzina.

Jeździła autobusem od pętli do pętli, pamiętała tylko imię i nazwisko

Jeździła autobusem od pętli do pętli, pamiętała tylko imię i nazwisko

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Prokuratura poinformowała o zatrzymaniu pięciu osób w sprawie kradzieży woluminów z Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie. Powołano międzynarodowy zespół śledczy. Wiadomo, że jednej z zatrzymanych osób przedstawiono już zarzuty.

Pięć osób zatrzymanych w związku z kradzieżą cennych starodruków z Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie

Pięć osób zatrzymanych w związku z kradzieżą cennych starodruków z Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie

Źródło:
PAP

Ksiądz pełniący posługę w jednej z warszawskich parafii został zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Duchowny usłyszał zarzuty, jest podejrzany o oszustwa podatkowe oraz przywłaszczenie pieniędzy pochodzących z darowizn. Straty Skarbu Państwa mogły wynieść ponad pięć milionów złotych.

Ksiądz z warszawskiej parafii zatrzymany przez CBA

Ksiądz z warszawskiej parafii zatrzymany przez CBA

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Pierwsza sesja nowej Rady Warszawy z zaprzysiężeniem prezydenta stolicy odbędzie się we wtorek 7 maja o godzinie 14.30 w Pałacu Kultury i Nauki w Sali Warszawskiej na IV piętrze - poinformował komisarz wyborczy.

Jest termin pierwszej sesji nowej Rady Warszawy

Jest termin pierwszej sesji nowej Rady Warszawy

Źródło:
PAP/tvnwarszawa.pl

Policjanci zatrzymali 21-latka, który jak ustalili, podawał się za prokuratora oraz policjanta Centralnego Biura Śledczego. Młody mężczyzna usłyszał zarzut oszustwa.

21-letni "prokurator" zatrzymany

21-letni "prokurator" zatrzymany

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W sobotę, 27 kwietnia, tramwajarze wrócą na ulicę Obozową, gdzie wybudują kolejne przystanki. Zmiany wiążą się z utrudnieniami. Będzie zamykana zarówno jezdnia w stronę Śródmieścia, jak i na Bemowo. Kierowcy pojadą objazdami. Zmienią się też trasy komunikacji miejskiej.

Wybudują kolejne przystanki, kierowcy pojadą objazdami

Wybudują kolejne przystanki, kierowcy pojadą objazdami

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Prace przy budowie linii tramwajowej na Sielce w ciągu ulicy Spacerowej i Gagarina zbliżają się do końca. Ratusz zapowiada, że pierwsze składy z pasażerami pojadą na przełomie maja i czerwca. Otwarcie Spacerowej dla kierowców obu kierunkach ma nastąpić już w połowie przyszłego miesiąca.

Ostatni etap prac na Gagarina. Kolejne zmiany w ruchu i jazdy testowe tramwaju

Ostatni etap prac na Gagarina. Kolejne zmiany w ruchu i jazdy testowe tramwaju

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Drogowcy na Placu Pięciu Rogów rozstawili kamery i rozpoczęli liczenie. Okazuje się, że miesięcznie przemieszcza się tamtędy ponad milion osób. Tygodniowo ponad 12 tysięcy spacerowiczów ogląda "niebieskie jajo" - interaktywną rzeźbą Joanny Rajkowskiej.

Policzyli ludzi na Placu Pięciu Rogów i sprawdzili zainteresowanie "niebieskim jajem"

Policzyli ludzi na Placu Pięciu Rogów i sprawdzili zainteresowanie "niebieskim jajem"

Źródło:
PAP