Najnowsze

Kolejna nagroda dla muzeum POLIN

Najnowsze

TVN24POLIN - Muzeum Historii Żydów Polskich

Muzeum Historii Żydów Polskich po raz kolejny zostało wyróżnione. Grono wybitnych europejskich muzealników zdecydowało o przyznaniu warszawskiej placówce nagrody European Museum Academy.

"Muzeum POLIN spełnia wszystkie możliwe warunki wytyczone przez Akademię. To nie jest zwykłe muzeum – to najwyższej klasy instytucja kultury, która dociera do szerokiego grona odbiorców na całym świecie i dlatego też w pełni zasługuje na miano 'Muzeum Totalnego'" - czytamy w uzasadnieniu jury.

"Bogata oferta programowa i szeroko zakrojona misja i cele czynią Muzeum POLIN instytucją z wszech miar wyjątkową o ogólnoświatowym zasięgu, która idealnie pasuje do kryteriów nagrody European Museum Academy" - napisano.

W roku 2011 tę nagrodę przyznano Muzeum Galileusza we Florencji, a w 2013 roku Fundacji Europeana z Hagi. Nagrodę European Museum Academy ustanowiono w 2010 roku celem wyróżnienia wyjątkowych osiągnięć organizacji, naukowców i instytucji kultury w tworzeniu nowoczesnych muzeów oraz rozwijaniu ważnych projektów europejskich, które będą miały decydujący wpływ na rozwój muzealnego dyskursu na poziomie ogólnoświatowym. To kolejna, po European Museum of The Year 2016, prestiżowa europejska nagroda muzealna, która trafia w tym roku do Muzeum POLIN.

ms/sk

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości