Ofiara z krowy na Narodowym? "To kwestia dogadania"


W czasie Pucharu Narodów Afryki piłkarze reprezentacji Egiptu złożyli... ofiarę z krowy. Czy byłoby to możliwe w kaplicy wielowyznaniowej na Stadionie Narodowym?

Piłkarze reprezentacji Egiptu ofiarę z krowy złożyli w lutym 2008 roku, przed ćwierć finałowym meczem Pucharu Narodów Afryki z Angolą. Ubrani w reprezentacyjne stroje, przed wyjściem na trening otoczyli krowę, a jeden z zawodników poderżnął jej gardło. Później mięso rozdano biedym ludziom.

Ofiara okazała się skuteczna - Egipt został mistrzem Afryki. Wszystko to działo się niemal dokładnie w tym samym czasie, gdy w Warszawie prezentowano projekt Stadionu Narodowego. Wczoraj zaś otwarto na nim kaplicę wielowyznaniową, którą w zalezności od potrzeb można dostosować do rytuałów różnych religii.

Ofiara z krowy? To żart?

Czy kaplica na Narodowym jest przygotowana na składanie ofiar ze zwierząt? Rzecznik Narodowego Centrum Sportu Daria Kulińska nie chciała uwierzyć, że pytamy poważnie.

- Kaplica jest przystosowana na pewno dla chrześcijan, wyznawców judaizmu czy islamu. Wszystko zostało uzgodnione z przedstawicielami tych religii. Oczywiście jesteśmy tolerancyjny i otwarci na wszystkie wyznania. To jest kwestia dogadania, ustaleń – odpowiedziała dyplomatcyznie.

bf/roody

Pozostałe wiadomości