Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

Maraton i Półmaraton Warszawski startują w ostatni weekend września. Po raz pierwszy trasy obu biegów zostaną połączone, a na stołecznych ulicach pojawi się około 10 tysięcy biegaczy. Do rywalizacji staną także uczestnicy Mistrzostw Świata Głuchych w Maratonie. Trasa królewskiego dystansu będzie prowadziła przez Śródmieście, Mokotów, Pragę, Żoliborz i Bielany. W planach są też biegi towarzyszące: Bridgestone Sztafeta Maratońska oraz New Balance Bieg na Piątkę.

Najnowsze

Albert Stoma kandydatem na burmistrza Bemowa

Najnowsze

TVN 24Albert Stoma

Albert Stoma dotychczasowy wiceburmistrz Bemowa jest kandydatem na burmistrza dzielnicy. Miałby zastąpić Jarosława Dąbrowskiego, który w czwartek został powołany na stanowisko wiceprezydenta Warszawy.

Stoma dostał pozytywną rekomendację warszawskiego koła Platformy Obywatelskiej. Jego miejsce jako wiceburmistrz miałby zająć Marek Karpowicz, który w poprzedniej kadencji był w zarządzie Pragi Południe.

Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmą radni na sesji dzielnicy zwołanej na 10 czerwca.

Nowy wiceprezydent

Zmiany w zarządzie dzielnicy spowodowało powołanie dotychczasowego burmistrza Bemowa Jarosława Dąbrowskiego na stanowisko wiceprezydenta Warszawy.

W Ratuszu będzie nadzorował Biuro Gospodarki Odpadami Komunalnymi, Biuro Infrastruktury, Biuro Ochrony Środowiska, Biuro Promocji Miasta i Centrum Komunikacji Społecznej.

Wiceprezydent Jarosław Dąbrowski przed naszą kamerą:

Mówi Jarosław Dąbrowski, wiceprezydent WarszawyTVN 24

bf//ec

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24