Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Najpopularniejsze trasy Veturilo

Warszawa

Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plWarszawskie TOP5 - popularne trasy Veturilo

Tegoroczny sezon Veturilo był rekordowy. Użytkownicy systemu wypożyczali miejskie rowery ponad pięć milionów razy. W kolejnym odcinku Warszawskiego TOP5 przedstawiamy pięć najpopularniejszych "tras" Veturilo.

Zestawienie tras opracowaliśmy na podstawie danych przekazanych przez firmę Nextbike, operatora warszawskiego systemu rowerów miejskich. "Trasa" to w tym wypadku pojęcie umowne. Oznacza bowiem dwie stacje - tę, z której wypożyczono rower i tę, do której go zwrócono. Jaką rzeczywiście trasę pokonał użytkownik? Tego nie wiadomo, ponieważ miejskie rowery nie są wyposażone w nadajniki GPS, nikt więc nie śledzi dokładnych tras, jakie codziennie pokonują.

Wskazanie stacji, pomiędzy którymi najczęściej w ubiegłym roku przemieszczali się użytkownicy to jedyny sposób na pokazanie najczęściej uczęszczanych odcinków.

Na piątym - 4450 przejazdów

Trasa od Placu Hallera przy Dąbrowszczaków do Placu Wileńskiego uplasowała się na piątym miejscu. W tym roku w systemie Veturilo odnotowano 4450 przejazdów od stacji przy placu Hallera w kierunku placu Wileńskiego. Najkrótsza trasa między tymi punktami ma dokładnie kilometr. Tuż obok tej stacji znajduje się pierwszy przystanek drugiej linii metra.

Na czwartym - 5077 przejazdów

Lokatę wyżej znalazła się trasa od stacji przy Dewajtis - UKSW do stacji Marymoncka - Dewajtis. Dystans między stacjami wynosi kilometr. Ta trasa jest połączeniem między Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego a najbliższymi przystankami komunikacji miejskiej. W 2017 roku odnotowano 5077 przejazdów na tej trasie.

Na trzecim - 5589 przejazdów

Trzecie miejsce przypadło trasie od stacji Banacha - UW do stacji al. Niepodległości - Batorego. Najkrótsza droga między tymi punktami prowadzi przez Pole Mokotowskie i wynosi niecałe dwa kilometry. Podczas tegorocznego sezonu Veturilo, rowery między tymi stacjami wypożyczono 5589 razy.

Na drugim - 5749 przejazdów

Największą popularnością cieszyły się trasy prowadzące do uczelni. Trasa od stacji Marymoncka - Dewajtis do stacji Dewajtis UKSW zajęła drugie miejsce. Rowerzyści kursujący od Marymonckiej w kierunku kampusu UKSW, w tym roku, przemierzali tę trasę 5749 razy. To o 672 przejazdów więcej niż w odwrotnym kierunku. Wszyscy, którzy chcą dostać się z przystanku do budynków UKSW muszą przemierzyć blisko kilometr drogi prowadzącej przez Las Bielański - rower jest idealnym sposobem na szybkie pokonanie tego dystansu.

Na pierwszym - 5771 przejazdów

Miejsce na najwyższym stopniu podium zajęła trasa między stacjami al. Niepodległości - Batorego a Banacha - UW. W 2017 roku w systemie Veturlio zanotowano 5771 przejazdów między tymi stacjami. To o 182 przejazdy więcej niż w przypadku trzeciego miejsca - trasy w odwrotnym kierunku. Tuż obok stacji na Banacha znajduje się Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu Warszawskiego, dlatego nikogo nie powinno dziwić, że trasa prowadząca od tego budynku i do niego, zajęła aż dwa miejsca w rankingu TOP5.

kk/pm