Najnowsze

Posadzili 700 drzew w Lasku na Kole

Najnowsze

Uczniowie i leśnicy zasadzili drzewa
Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.plUczniowie i leśnicy zasadzili drzewa

Wolontariusze z sześciu wolskich szkół wspólnie z warszawskimi leśnikami posadzili w czwartek 700 drzew. - Sadzenie odbyło się w Lasku na Kole od strony ulicy Dobrogniewa - relacjonował reporter tvnwarszawa.pl.

- Miejsce zostało wytypowane przez Lasy Miejskie, akurat był tam wolny, niezalesiony teren. Dosadziliśmy w dwóch rzędach łącznie 700 drzew. Co jakiś czas prowadzimy tego typu akcje, kolejne planujemy na jesień - powiedziała Renata Kuryłowicz, pełnomocnik ratusza ds. zieleni. Na miejscu był nasz reporter. - W przedsięwzięciu wzięło udział kilkadziesiąt osób, w tym uczniowie oraz leśnicy. Wszyscy podchodzili do zadań bardzo entuzjastycznie - relacjonował Mateusz Szmelter, reporter tvnwarszawa.pl. Leśnicy pokazali uczniom w jaki sposób prawidłowo sadzić drzewa, a następnie wręczyli dzieciakom szpadle i wszyscy przystąpili do prac.

Szansa rozwoju zainteresowań

Urząd miasta podał, że projekt "ochotnicy warszawscy", w ramach którego posadzono drzewa, realizowany jest przez Centrum Komunikacji Społecznej. Jednym z celów projektu jest promocja idei wolontariatu wśród młodzieży. Uczestnictwo w wolontariacie jest również dla uczniów szansą rozwoju zainteresowanń, zdobycia doświadczenia oraz kompetencji zawodowych i społecznych.

ło/ec

Pozostałe wiadomości