Mistrzowska feta na placu Zamkowym

[object Object]
Kibicie na Krakowskim Przedmieściutvnwarszawa.pl
wideo 2/4

Kibice Legii Warszawa, która została mistrzem Polski w piłce nożnej, przeszli ulicami Warszawy. Po zakończeniu meczu z Lechią Gdańsk piłkarze stołecznej drużyny odebrali złote medale i wraz z sympatykami ruszyli na plac Zamkowy. Odbyła się tam wielka feta.

Maszerującym kibicom przyglądał się reporter tvnwarszawa.pl. - Fani Legii cieszą się, śpiewają, świętują. Słychać strzelanie fajerwerków - relacjonował Lech Marcinczak.

Nasz reporter podkreślał, że pochód jest bardzo rozciągnięty. - Kibice maszerują spokojnie. Grupa idzie całą szerokością ulicy. Jest około 20 tysięcy uczestników - poinformował Rafał Retmaniak, ze stołecznej policji.

Przemarsz odbył się ulicami: Rozbrat, Książęcą, przez rondo de Gaulle'a, Nowym Światem i Krakowskim Przedmieściem. Na placu Zamkowym sympatycy Legii czekają na przyjazd autobusu z piłkarzami.

O 23 Retmaniak podał, że feta przebiega w spokojnej atmosferze. - Nie ma większych incydentów - zaznaczył.

Legia mistrzem Polski

Pochód rozpoczął się po godz. 21, tuż po wręczeniu medali dla zawodników Legii. Podczas uroczystości, przed wyczytywaniem nazwisk piłkarzy i sztabu szkoleniowego do mikrofonu dopadł drugi trener zespołu Aleksandar Vukovic i zaśpiewał piosenkę "Mistrzem Polski jest Legia…".

Następnie prezes Ekstraklasy Dariusz Marzec wręczył złote medale legionistom. Jako ostatni odebrali je Lucjan Brychczy, prezes klubu Dariusz Mioduski i trener Jacek Magiera. Kiedy na murawę wbiegli kibice, mikrofon przejął kapitan zespołu Miroslav Radovic i zaintonował piosenkę, którą legioniści śpiewają po swoich meczach w szatni: "Nie poddawaj się ukochana ma…". Kiedy z trybun niosło się: "Dziękujemy", wystrzelono konfetti w barwach klubowych. Następnie kibice wraz z piłkarzami odśpiewali hymn Legii, piosenkę Czesława Niemena "Sen o Warszawie".

Świętowanie przy kolumnie

Po ceremonii dekoracji cały stołeczny zespół autokarem w towarzystwie swoich kibiców skierował się w kierunku Starówki. Przy kolumnie Zygmunta III Wazy nastąpiła dalsza część świętowania.

Jak podawał Zarząd Transportu Miejskiego, były utrudnienia w kursowaniu linii: 102, 105, 107, 108, 111, 116, 117, 118, 127, 158, 159, 162, 166, 171, 180, 222, 503, 507, 517, 521.

PAP/md/b

Pozostałe wiadomości