Najnowsze

86 nowych latarni oświetli Al. Jerozolimskie

Najnowsze

ZDMMontaż nowych latarni rozpocznie się po Euro

Tuż po mistrzostwach Europy w piłce nożnej rozpocznie się montaż 86 nowych latarni w Al. Jerozolimskich na odcinku od placu Zawiszy do ul. Grzymały. Na razie dorgowcy wzięli się za wymianę okablowania.

Nowe lampy będą wyposażone w... system łączności.

- W porze nocnej światło będzie włączane przez układ sterowania. Sterowniki wyposażone w moduły GSM będą komunikować się drogą internetową z komputerem w ZDM. Dzięki systemowi będzie możliwy stały monitoring oraz zdalne sterowanie lamp - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Betonowe latarnie są zastępowane aluminiowymi z uwagi na ich sposób pochłaniania energii uderzenia przez samochód. - W ten sposób mamy nową, energooszczędną i bezpieczną dla kierowców latarnię - dodają drogowcy.

Montaż rozpocznie się tuż po zakończeniu Euro. Na razie drogowcy wzięli się za wymianę okablowania. Poprzednie było zakładane w latach 60. i 70. XX wieku.

Natomiast przed Euro, na odcinku od mostu Poniatowskiego do pl. Zawiszy wymieniono aż 423 lampy. Dodatkowo ustawiono 18 opraw ledowych. Słupy trakcyjno – oświetleniowe zostały wyczyszczone i pomalowane przez Tramwaje Warszawskie.

bf/roody

Źródło zdjęcia głównego: ZDM

Pozostałe wiadomości