TVN Meteo | Świat

Pogodowy spektakl zrobił na nim piorunujące wrażenie. "Epickie"

TVN Meteo | Świat

Autor:
ps
Źródło:
Reuters, ENEX

Burze bywają niezwykle widowiskowe. Przekonał się o tym mieszkaniec amerykańskiego stanu Kalifornia, który uchwycił na nagraniu błyskawice na tle kolorowego nieba. Rozbłyskom światła towarzyszyła również tęcza.

W środę przez Kalifornię przechodziły burze. W mieście Hollister na zachodnim wybrzeżu tego stanu błyskawice pojawiały się jedna za drugą na tle różnokolorowego nieba. Była widoczna także tęcza.

Zaobserwował to William Justo, który postanowił uwiecznić podniebny spektakl na nagraniu. "Oszałamiające! Błyskawica z tęczą. To jeden z epickich pokazów ostatniej nocy" - napisał na Twitterze.

Niebezpieczne zjawiska także w Arizonie

Burze powstały przez układ niskiego ciśnienia u wybrzeży zachodnich Stanów Zjednoczonych, sprowadzający w głąb ulewne monsunowe opady deszczu - poinformowali meteorolodzy.

Burze z deszczem i piorunami przechodziły także w czwartek. Doświadczyły ich niektóre części Arizony, gdzie obowiązywały ponadto ostrzeżenia przed burzami pyłowymi. Odnotowano przerwy w dostawie prądu, a niektóre loty z lotniska Phoenix-Sky Harbor wstrzymano.

Autor:ps

Źródło: Reuters, ENEX