TVN Meteo | Prognoza

Niż Doreen wpływa na pogodę. Front wkroczy nad Polskę

TVN Meteo | Prognoza

Autor:
ps
Źródło:
tvnmeteo.pl
Dorota Gardias o pogodzie w Polsce
Dorota Gardias o pogodzie w PolsceTVN24
wideo 2/4
TVN24Dorota Gardias w Polsce

Na obszarze dużej części kraju w niedzielę można spodziewać się przejaśnień i rozpogodzeń. Tylko w zachodnich regionach popada mokry śnieg i śnieg z deszczem. Opady przyniesie tam front atmosferyczny znad Niemiec.

Polska dostała się pod wpływ kolejnego układu niżowego Doreen znad Morza Północnego. Zaciąga on nad nasz rejon kontynentu nieco cieplejsze masy powietrza polarnego, choć wschód kraju pozostaje w zimniejszych masach - informuje synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unon-Pyziołek. Mamy lekką zimę, lekki mróz - dodaje.

W niedzielę o poranku jest pochmurno z rozpogodzeniami. Na Lubelszczyźnie słabo pada śnieg, gdyż zahacza o ten rejon front znad Grecji. Opady jednak będą się odsuwać. Temperatura o godzinie 6 wyniosła od -9 stopni Celsjusza w Zakopanem, przez -8 st. C w Jeleniej Górze, -5 st. w Łodzi, do 0 st. C na Wybrzeżu.

Doreen przyniesie śnieg i śnieg z deszczem

Nad zachodnie regiony kraju znad Niemiec wkroczy w niedzielę związany z niżem Doreen front atmosferyczny z mieszanymi opadami. Prognozowany jest mokry śnieg i śnieg z deszczem.

Niż Doreen widoczny nad NiemcamiDeutscher Wetterdienst

Autor:ps

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock/Deutscher Wetterdienst

Pozostałe wiadomości