Pogoda na jutro - sobota 12.11. Wyż Charly przyniesie chmury, ale nie powinno padać

Autor:
kw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda na jutro. Nadchodząca noc może miejscami być mglista. W sobotę 12.11 spodziewane jest zachmurzenie, ale parasole nie będą nam potrzebne. Na termometrach zobaczymy od 11 do 14 stopni Celsjusza.

Polska znajduje się pod wpływem rozległego i dość stabilnego układu wysokiego ciśnienia Charly, obejmującego swoim zasięgiem południową i centralną część Europy. Ten jesienny wyż sprawi, że w ciągu nadchodzących dni pozostawać będziemy w strumieniu względnie ciepłych mas powietrza - informuje synoptyk tvnmeteo.pl Daniel Kowalczyk. W sobotę i niedzielę nad nasz kraj zostanie wepchnięta znaczna dawka wilgoci znad Bałtyku, sprawiając, że niebo zasnuje się chmurami, a nocami pojawią się mgły, które zanikać będą w godzinach rannych i przedpołudniowych. Miejscami niewykluczone są też słabe opady mżawki. Większej ilości pogodnego nieba w weekend można spodziewać się w południowych regionach Polski.

Pogoda na noc 11/12.11

Noc na północy i częściowo w centrum kraju zapowiada się pochmurno i mglisto. Na południu powinno być dość pogodnie. Termometry pokażą minimum od 4 stopni Celsjusza na południu, przez 5 st. C w centrum kraju, do 10 st. C na Pomorzu. Wiatr z zachodu powieje słabo.

Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl

Pogoda na jutro - sobota 12.11

Pogoda w sobotę będzie pochmurna, nad ranem możliwe są mgły. Jedynie na południu kraju jest szansa na więcej rozpogodzeń. Miejscami, szczególnie na Mazurach, możliwe są słabe opady mżawki. Termometry pokażą maksymalnie od 11 st. C na Podlasiu, Mazurach i Suwalszczyźnie, przez 12 st. C w centrum kraju, do 14 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słabo ze zmiennych kierunków.

Prognoza pogody na sobotę
Prognoza pogody na sobotętvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne - sobota 12.11

Wilgotność powietrza w ciągu dnia znajdzie się na poziomie około 70-90 procent, przy czym najwyższa będzie na północy kraju. Mieszkańcy całej Polski odczują komfort termiczny. Warunki biometeorologiczne w północnych województwach okażą się niekorzystne, a poza tym będą neutralne.

Warunki biometeo w sobotę
Warunki biometeo w sobotętvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

W Warszawie w nocy czeka nas duże zachmurzenie, ale nie powinno padać. Temperatura minimalna sięgnie 6 st. C. Zachodni wiatr będzie słaby. Ciśnienie o północy wyniesie 1017 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

Sobota w Warszawie upłynie pod znakiem pochmurnego nieba z niewielkimi przejaśnieniami. Opady nie są prognozowane. Termometry pokażą maksymalnie 12 st. C. Powieje zachodni, słaby wiatr. Ciśnienie w południe osiągnie 1019 hPa.

Pogoda na noc - Trójmiasto

W Gdyni, Gdańsku i Sopocie noc będzie pochmurna, ale i bezdeszczowa. Temperatura minimalna wyniesie 10 st. C. Wiatr z zachodu będzie słaby. O północy barometry wskażą 1028 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Mieszkańców Gdyni, Gdańska i Sopotu czeka pochmurna sobota. Nie będzie padać. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 13 st. C. Powieje zachodni, słaby wiatr. W południe ciśnienie sięgnie 1030 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

W Poznaniu noc upłynie pod znakiem dużego, okresami umiarkowanego zachmurzenia. Opady nie są przewidywane. Termometry pokażą minimum 5 st. C. Z zachodu powieje słaby wiatr. Ciśnienie o północy wyniesie 1020 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

W ciągu dnia w Poznaniu niebo będzie pochmurne, ale spodziewane są przejaśnienia i nie powinno padać. Temperatura maksymalna wyniesie 12 st. C. Słabo powieje z północnego zachodu. W południe barometry pokażą 1023 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

We Wrocławiu noc przyniesie pogodną aurę. Na termometrach zobaczymy minimum 5 st. C. Wiatr z zachodu będzie słaby. Ciśnienie o północy wyniesie 1017 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

W sobotę mieszkańcy Wrocławia muszą liczyć się z umiarkowanym zachmurzeniem, które pod koniec dnia wzrośnie do dużego. Temperatura maksymalna sięgnie 14 st. C. Powieje słaby, północno-zachodni wiatr. W południe na barometrach zobaczymy 1019 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

Noc w Krakowie zapowiada się pogodnie. Temperatura minimalna wyniesie 4 st. C. Z zachodu powieje słaby wiatr. O północy ciśnienie osiągnie 1001 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

W Krakowie sobota upłynie pod znakiem umiarkowanego zachmurzenia, które stopniowo będzie wzrastać do dużego. Opady nie są prognozowane. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 13 st. C. Powieje zachodni, słaby wiatr. W południe barometry wskażą 1001 hPa.

Autor:kw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości