TVN Meteo | Prognoza

Pogoda na jutro - czwartek, 30.06. W części kraju burze. Termometry pokażą od 23 do 36 stopni

TVN Meteo | Prognoza

Autor:
dd
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda na jutro, czyli czwartek 30.06, przyniesie w części kraju burze z ulewnym deszczem, gradem i porywistym wiatrem. Będą też jednak miejsca, gdzie zaświeci słońce. Termometry pokażą od 23 do 36 stopni Celsjusza.

Pogoda na noc 29/30.06

W ciągu nocy będzie pogodnie we wschodniej połowie kraju. Natomiast na zachodzie zachmurzenie będzie wzrastać do dużego i całkowitego oraz prognozowane są opady deszczu i burze. Opady będą umiarkowane i silne, podczas burz ulewne, lokalnie spadnie do 20-40 litrów wody na metr kwadratowy. Na termometrach zobaczymy minimalnie od 16-17 stopni Celsjusza na Pomorzu do 18-20 st. C na pozostałym obszarze kraju. Wiatr słaby, wschodni, jedynie na zachodzie południowo-zachodni. Podczas burz porywisty, osiągnie do 70-90 kilometrów na godzinę.

Pogoda na noc
Pogoda na noctvnmeteo.pl

Pogoda na czwartek, 30.06

W czwartek 30.06 pochmurna aura z opadami deszczu oraz zanikającymi burzami prognozowana jest początkowo w północno-zachodniej części kraju. W ciągu dnia strefa odsuwać się będzie w kierunku północno-wschodnim i będzie tracić na aktywności, jednakże w godzinach popołudniowych i wieczornych pojawią się pojedyncze chmury cumulonimbus z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Zjawiska im towarzyszące mogą być gwałtowne. Może spaść do 20-40 l/mkw. deszczu, będzie ryzyko gradu oraz porywów wiatru do 70-90 km/h. Na wschodzie przeważy pogodna, słoneczna i upalna aura. Termometry w najcieplejszym momencie dnia pokażą od 23 st. C w Szczecinie, przez 33 st. C w Łodzi, do 35-36 st. C na południowym wschodzie i w centrum Polski. Powieje słaby i umiarkowany, porywisty wiatr.

Prognoza pogody na czwartek
Prognoza pogody na czwartek tvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne na czwartek, 30.06

W czwartek wilgotność powietrza wyniesie od 60 do 80 procent. Upalnie będzie częściowo w centrum i na południowym wschodzie kraju, natomiast mieszkańcy zachodniej Polski odczują ciepło. W pozostałych regionach kraju będzie gorąco. Pogoda niekorzystnie wpłynie na nasze samopoczucie.

Warunki biometeo w czwartek
Warunki biometeo w czwartektvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

W ciągu nocy mieszkańcy Warszawy mogą liczyć na pogodną aurę i brak opadów. Na termometrach zobaczymy minimalnie 19-20 st. C. Wiatr będzie słaby, wschodni. Ciśnienie o północy wyniesie 1024 hPa i będzie nieznacznie spadać.

Pogoda na jutro - Warszawa

W ciągu dnia w Warszawie pojawi się zachmurzenie umiarkowane i małe, bez opadów. Wieczorem możliwa burza. Termometry wskażą nawet 34-35 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, południowo-wschodni. Ciśnienie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie się wahać.

Pogoda na noc - Trójmiasto

W ciągu nocy w Gdańsku, Sopocie i Trójmieście utrzyma się umiarkowane zachmurzenie, wzrastające nad ranem do dużego, bez opadów. Termometry pokażą minimalnie 16-18 st. C. Wiatr będzie słaby, wschodni i północno-wschodni. Ciśnienie o północy wyniesie 1016 hPa i będzie nieznacznie spadać.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

W dzień w Sopocie, Gdańsku i Gdyni początkowo wystąpi duże zachmurzenie, lokalnie z przelotnym deszczem. W ciągu dnia pojawią się rozpogodzenia, a wieczorem możliwa jest burza. Termometry wskażą maksymalnie 23-26 st. C. Powieje słaby, wschodni wiatr. Ciśnienie w południe wyniesie 1015 hPa i będzie spadać.

Pogoda na noc - Poznań

W ciągu nocy w Poznaniu prognozowany jest wzrost zachmurzenia do dużego, z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Podczas nich opady będą intensywne. Termometry wskażą minimalnie 19-20 st. C. Powieje słaby, wschodni wiatr, w czasie burz porywisty. Ciśnienie o północy wyniesie 1003 hPa i będzie nieznacznie spadać.

Pogoda na jutro - Poznań

W czwartek w Poznaniu możemy się spodziewać początkowo dużego zachmurzenia, lokalnie z przelotnym deszczem. W ciągu dnia pojawią się rozpogodzenia - padać nie powinno. Termometry wskażą do 29-30 st. C. Powieje umiarkowany, południowo-wschodni wiatr. Ciśnienie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie spadać.

Pogoda na noc - Wrocław

W ciągu nocy dla Wrocławia prognozowany jest wzrost zachmurzenia do dużego, z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Podczas burz intensywny deszcz. Temperatura wyniesie minimalnie 20-21 st. C. Wiatr okaże się słaby, wschodni. Podczas burz porywisty. Ciśnienie o północy wyniesie 999 hPa i będzie nieznacznie spadać.

Prognoza na jutro - Wrocław

Czwartek we Wrocławiu przyniesie początkowo duże zachmurzenie z rozpogodzeniami. W godzinach popołudniowych możliwa jest burza. Temperatura osiągnie wartość maksymalną 30-31 st. C. Powieje umiarkowany, południowy wiatr. Ciśnienie w południe wyniesie 997 hPa i będzie spadać.

Pogoda na noc - Kraków

W ciągu nocy w Krakowie będzie pogodnie i bez opadów. Temperatura wyniesie minimalnie 18-19 st. C. Powieje słaby, wschodni wiatr. Ciśnienie o północy wyniesie 986 hPa i będzie nieznacznie spadać.

Pogoda na jutro - Kraków

Mieszkańcy Krakowa w czwartek mogą spodziewać się małego i umiarkowanego zachmurzenia oraz braku opadów. Wieczorem niewykluczona jest burza. Na termometrach zobaczymy do 34-35 st. C. Południowo-wschodni wiatr okaże się umiarkowany. Ciśnienie w południe wyniesie 983 hPa i będzie się wahać.

Warunki drogowe w czwartek
Warunki drogowe w czwartektvnmeteo.pl

Autor:dd

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości