Pogoda na jutro - czwartek 11.04. Nocą miejscami tylko kilka stopni

Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda na jutro. Noc miejscami będzie chłodna, na termometrach zobaczymy czasami tylko kilka stopni Celsjusza. Czwartek 11.04 zapowiada się dość pogodnie, choć miejscami może pojawić się porywisty wiatr. Termometry wskażą do 19 st. C.

Pogoda na noc. Zachmurzenie będzie od małego na północy i zachodzie do dużego i całkowitego na południowym wschodzie kraju. Temperatura wyniesie od 4-5 st. C na Suwalszczyźnie i Pomorzu Zachodnim do 9-10 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby, zmienny.

Pogoda na noc
Pogoda na noctvnmeteo.pl

Pogoda na jutro - czwartek 11.04

Czwartek zapowiada się dość pogodnie. W ciągu dnia prognozowany jest wzrost zachmurzenia do dużego i całkowitego na północy i zachodzie kraju. Na termometrach zobaczymy od 15 st. C na Suwalszczyźnie do 18-19 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr na północy i zachodzie będzie umiarkowany, porywisty, na południu i wschodzie - słaby i zmienny.

Prognoza pogody na czwartek
Prognoza pogody na czwartektvnmeteo.pl

Warunki biometeo na czwartek

Wilgotność powietrza w ciągu dnia wyniesie w granicach 40-70 procent. W całym kraju odczujemy ciepło. Warunki biometeorologiczne przeważnie będą korzystne, tylko na północnym zachodzie - neutralne.

Warunki biometeo w czwartek
Warunki biometeo w czwartektvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

Zachmurzenie w nocy w Warszawie okaże się duże z rozpogodzeniami, bez opadów. Termometry wskażą minimalnie 7-8 st. C. Powieje słaby, północno-zachodni wiatr. Ciśnienie będzie wzrastać, o północy wyniesie 1016 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

W czwartek w Warszawie będzie dość pogodnie, padać nie powinno. Temperatura wyniesie maksymalnie 17-18 st. C. Wiatr będzie północno-zachodni i zachodni, słaby. Ciśnienie waha się, w południe sięgnie 1017 hPa.

Pogoda na noc - Gdynia, Gdańsk, Sopot

Nocą w Gdyni, Gdańsku i Sopocie będzie pogodnie, bez opadów. Termometry wskażą minimalnie 4-5 st. C. Powieje słaby, zachodni wiatr. Ciśnienie będzie się wahać, o północy sięgnie 1028 hPa.

Pogoda na jutro - Gdynia, Gdańsk, Sopot

Początkowo w Gdańsku, Sopocie i Gdyni w czwartek zachmurzenie okaże się małe, jednak w ciągu dnia wzrośnie do całkowitego. Wieczorem możliwe są słabe opady deszczu. Termometry wskażą maksymalnie 16-17 st. C. Powieje południowo-zachodni, umiarkowany, w porywach dość silny wiatr. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 1027 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

W Poznaniu pogodna noc bez opadów. Termometry pokażą minimalnie 4-5 st. C. Powieje słaby, południowo-zachodni wiatr. Ciśnienie będzie się wahać, o północy wyniesie 1020 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

Czwartek będzie dość pogodny, bez opadów. Temperatura dojdzie do 18-19 st. C. Powieje północno-zachodni i zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie waha się, w południe sięgnie 1020 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

Czwartek we Wrocławiu zapowiada się pogodnie, bez opadów. Na termometrach zobaczymy minimalnie 5-6 st. C. Powieje słaby, zachodni wiatr. Ciśnienie będzie się wahać, o północy wyniesie 1017 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

W czwartek możemy spodziewać się dość pogodnej aury, bez opadów. Termometry wskażą do 19-20 st. C. Powieje zachodni, słaby wiatr. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 1017 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

Zachmurzenie nocą będzie duże, padać nie powinno. Na termometrach zobaczymy 8-9 st. C. Powieje słaby, zmienny wiatr. Ciśnienie będzie się wahać, o północy wyniesie 1003 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

W czwartek w Krakowie zachmurzenie okaże się duże z rozpogodzeniami, bez opadów. Termometry pokażą 16-17 st. C. Wiatr będzie zmienny, słaby. Ciśnienie waha się, w południe sięgnie 1003 hPa.

Warunki drogowe w czwartek
Warunki drogowe w czwartektvnmeteo.pl

Autorka/Autor:dd

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Adobe Stock

Pozostałe wiadomości

IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne. W 14 województwach ogłoszone zostały ostrzeżenia przed burzami. W godzinach popołudniowych spodziewane są silne opady deszczu, podmuchy wiatru i lokalnie nawet grad.

Przed nami kolejny burzowy dzień. IMGW ostrzega

Przed nami kolejny burzowy dzień. IMGW ostrzega

Źródło:
IMGW

Gwałtowne burze z intensywnymi opadami deszczu i gradem przeszły w sobotę przez kraj. Strażacy interweniowali ponad 260 razy, najczęściej w Wielkopolsce, na Dolnym Śląsku i w Małopolsce. Na Kontakt 24 otrzymujemy od was nagrania i zdjęcia.

Drogi pod wodą, gradobicia. Gwałtowne burze w Polsce, setki interwencji

Drogi pod wodą, gradobicia. Gwałtowne burze w Polsce, setki interwencji

Źródło:
PAP, Kontakt 24, tvnmeteo.pl

Sytuacja baryczna nad Polską od kilku dni pozostaje stabilna w swojej niestabilności. Niedziela będzie kolejnym dniem z wysokimi wartościami na termometrach, ale w większości kraju wystąpi ryzyko formowania się chmur burzowych. Synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek wyjaśniła, że niektórym regionom uda się uniknąć wyładowań.

Mglisto o poranku, w dzień czeka nas letnia aura

Mglisto o poranku, w dzień czeka nas letnia aura

Źródło:
tvnmeteo.pl

Pogoda na dziś. W niedzielę 26.05 ryzyko wystąpienia burz jest na przeważającym obszarze kraju. Synoptycy zapowiadają intensywne opady deszczu i grad. Będzie bardzo ciepło, a nawet gorąco.

Pogoda na dziś - niedziela 26.05. Kolejny dzień z burzami. Niebezpiecznie niemal wszędzie

Pogoda na dziś - niedziela 26.05. Kolejny dzień z burzami. Niebezpiecznie niemal wszędzie

Źródło:
tvnmeteo.pl

Burze nie odpuszczają. Pogoda w ciągu kolejnych dni nadal będzie dynamiczna. Spodziewajmy się ulew, gradobić i silnego wiatru. Temperatura w drugiej połowie tygodnia trochę się obniży, ale wciąż będzie bardzo ciepło.

"Sytuacja typowa dla lata". Co nas czeka w najbliższych dniach

"Sytuacja typowa dla lata". Co nas czeka w najbliższych dniach

Źródło:
tvnmeteo.pl

Pogoda na Boże Ciało i długi weekend czerwcowy. Na przełomie maja i czerwca czekają nas ciepłe, ale i deszczowe dni. Sprawdź wstępną prognozę pogody przygotowaną przez synoptyka tvnmeteo.pl Artura Chrzanowskiego.

Pogoda na Boże Ciało i długi weekend. Wstępna prognoza nie nastraja optymistycznie

Pogoda na Boże Ciało i długi weekend. Wstępna prognoza nie nastraja optymistycznie

Źródło:
tvnmeteo.pl

Ponad trzysta osób i tysiąc domów zostało prawdopodobnie przysypanych przez gigantyczne osuwisko, które zeszło w piątek w Papui-Nowej Gwinei. Akcję poszukiwawczą utrudnia fakt, że masy błota i kamieni zablokowały drogi dojazdowe na miejsce katastrofy.

Trzysta osób uwięzionych pod osuwiskiem. "Żadnych domów, tylko skały i ziemia"

Trzysta osób uwięzionych pod osuwiskiem. "Żadnych domów, tylko skały i ziemia"

Źródło:
Reuters, PAP, BBC

Trwa sezon burzowy. W czasie wyładowań atmosferycznych najbezpieczniej jest przebywać wewnątrz budynku. Jednak nawet jeśli zostajemy w domu, warto pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Jak przygotować się na burzę?

Ładujesz telefon w czasie burzy? Zobacz, czego lepiej nie robić

Ładujesz telefon w czasie burzy? Zobacz, czego lepiej nie robić

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Deszczowy las Borrowdale w północnej Anglii doczekał się statusu Narodowego Rezerwatu Przyrody. Ten typ ekosystemu charakteryzuje się bogatą, gęstą roślinnością i właściwie całorocznym okresem wegetacyjnym. Na dodatek lasy te są coraz rzadsze, przez co konieczna jest ich odpowiednia ochrona.

To jeden z ostatnich lasów deszczowych Anglii

To jeden z ostatnich lasów deszczowych Anglii

Źródło:
ENEX, gov.uk

Dwie grupy cykad wieloletnich zaczynają wylęgać się w Stanach Zjednoczonych. Tegoroczne zjawisko ma wyjątkowy charakter, ponieważ po raz pierwszy od ponad 200 lat doszło do jednoczesnego dojrzenia tych lęgów. Naukowcy i mieszkańcy spodziewają się jednego - przeraźliwie głośnych owadzich koncertów.

Biliony owadów zaczynają się wylęgać. Zrobi się przeraźliwie głośno

Biliony owadów zaczynają się wylęgać. Zrobi się przeraźliwie głośno

Źródło:
USA Today, Reuters, University of Connecticut, CNN

Tornado przeszło w środę nad środkowym Teksasem, przynosząc ze sobą porywy wiatru przekraczające 190 kilometrów na godzinę. Żywioł uderzył w miasto Temple, niszcząc ponad 500 budynków i raniąc 30 osób. W pamięci świadków najmocniej zapisał się ogłuszający ryk, jaki towarzyszył trąbie powietrznej.

Usłyszeli syreny i ogłuszający ryk. Wtedy nadciągnął wiatr

Usłyszeli syreny i ogłuszający ryk. Wtedy nadciągnął wiatr

Źródło:
Reuters, NBC DFW

Na plaży w Ustce w czwartek znaleziono martwą fokę. Zgłoszenie o zwierzęciu otrzymał Błękitny Patrol WWF. Zdjęcia dostaliśmy na Kontakt 24.

Martwa foka na plaży w Ustce

Martwa foka na plaży w Ustce

Źródło:
Kontakt 24, tvnmeteo.pl

Poniedziałkowa burza w Gnieźnie spowodowała wiele strat, a także wywołała wiele emocji, zresztą bardzo uzasadnionych. Tego dnia podobnych komórek burzowych nad północno-zachodnią częścią kraju było więcej, jednak to właśnie wielkopolskie miasto najmocniej odczuło załamanie pogody. O tym, co stało się 20 maja w Gnieźnie, pisze dla nas synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek.

Nad miastem zawisła "tykająca bomba", a to, co się stało, "wymknęło się kryteriom". Dlaczego Gniezno zatonęło w gradzie?

Nad miastem zawisła "tykająca bomba", a to, co się stało, "wymknęło się kryteriom". Dlaczego Gniezno zatonęło w gradzie?

Źródło:
tvnmeteo.pl

Pakistan od pewnego czasu zmaga się z falą upałów. Są miejsca, gdzie temperatura sięga blisko 50 stopni Celsjusza. Taka pogoda w dramatyczny sposób wpływa na mieszkańców - szpitale przyjmują setki osób z objawami udaru słonecznego. Według meteorologów spiekota ma utrzymać się jeszcze co najmniej tydzień.

Blisko 50 stopni, setki osób po udarze słonecznym w szpitalach

Blisko 50 stopni, setki osób po udarze słonecznym w szpitalach

Źródło:
PAP, AP, tvnmeteo.pl

W rosyjskim Komsomolsku nad Amurem trzymany w mieszkaniu koczkodan napił się alkoholu i wydostał na ulicę. Zanim zwierzę udało się złapać, pogryzło kilka osób.

Pijany koczkodan biegał po ulicy i pogryzł pięć osób

Pijany koczkodan biegał po ulicy i pogryzł pięć osób

Źródło:
PAP, Russian Traveler, fontanka.ru

W amerykańskim stanie Iowa tornado przewróciło tira na autostradzie. Zdarzenie zarejestrowała kamera. W związku ze zniszczeniami spowodowanymi gwałtowną pogodą gubernator stanu w 15 hrabstwach ogłosił stan wyjątkowy.

Tornado przewróciło tira na autostradzie. Nagranie

Tornado przewróciło tira na autostradzie. Nagranie

Źródło:
ENEX, tvn24.pl

50-latek z Auckland w Nowej Zelandii został ukarany grzywną po tym, jak w mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym widać, jak skacze z łodzi do wody wprost na orki pływające w pobliżu. Działanie mężczyzny oceniono jako "celowe, szokujące i głupie".

Mężczyzna rzucił się z łodzi na orkę i jej młode. "Celowe, szokujące i głupie"

Mężczyzna rzucił się z łodzi na orkę i jej młode. "Celowe, szokujące i głupie"

Źródło:
ABC News, DOC

Co najmniej pięć osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych - to bilans ofiar po przejściu potężnego tornada we wtorek przez miasteczko Greenfield w amerykańskim stanie Iowa. Duża część miejscowości została zniszczona. - To trwało kilka sekund - mówią mieszkańcy, którzy przy pomocy służb usuwają skutki żywiołu. 

"To trwało kilka sekund", "mój dom jest całkiem zniszczony"

"To trwało kilka sekund", "mój dom jest całkiem zniszczony"

Źródło:
CNN, Reuters, tvnmeteo.pl

Starship, czyli najpotężniejsza rakieta świata, czeka na swój czwarty testowy lot. Ma się on odbyć za około dwa tygodnie - poinformował Elon Musk, właściciel firmy SpaceX, która skonstruowała statek kosmiczny.

Megarakieta Elona Muska poleci czwarty raz. Podano datę

Megarakieta Elona Muska poleci czwarty raz. Podano datę

Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl

Lokalne władze apelują o spokój po poniedziałkowym trzęsieniu ziemi we Włoszech, w wyniku którego konieczna była ewakuacja mieszkańców. Chociaż zniszczenia okazały się niewielkie, aktywność sejsmiczna budzi niepokój - została bowiem odnotowana w rejonie największego superwulkanu Europy, Pól Flegrejskich.

"Czuliśmy, jak ziemia porusza się pod naszymi stopami"

"Czuliśmy, jak ziemia porusza się pod naszymi stopami"

Źródło:
PAP, The Guardian, La Reppublica

Od trzech miesięcy odwiedzający zoo w Walencji w Hiszpanii widzą poruszające zachowanie jednej z mieszkających tam szympansic. Zwierzę o imieniu Natalia straciło młode kilka dni po narodzinach i od tego czasu nie chce się z nim rozstać.

Szympansica od trzech miesięcy nie oddaje zmarłego dziecka. Poruszające obrazy w hiszpańskim zoo

Szympansica od trzech miesięcy nie oddaje zmarłego dziecka. Poruszające obrazy w hiszpańskim zoo

Źródło:
Reuters, abc.es, The Olive Press

Rośnie liczba ofiar śmiertelnych trwającej od początku maja ogromnej powodzi w stanie Rio Grande do Sul na południu Brazylii. Zginęło prawie 160 osób, niemal 90 osób jest poszukiwanych - podały władze. Utrzymujące się opady i wysoka woda doprowadziły do pojawienia się drapieżnych zwierząt na zalanych ulicach miast tego regionu.

"Jakby jeszcze było mało powodzi, to pojawiły się żakare"

"Jakby jeszcze było mało powodzi, to pojawiły się żakare"

Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl