Pogoda na dziś - niedziela 21.08. Wiele burzowych regionów

Autor:
ps
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na sobotę 3.12
Pogoda na sobotę 3.12tvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Pogoda na dziś. Niedziela 21.08 to kolejny burzowy dzień w części kraju. Przez Polskę przemieszcza się front atmosferyczny. Wiatr w porywach może bardzo mocno się rozpędzać.

W niedzielę zachmurzenie będzie duże z przejaśnieniami. Padać nie powinno na krańcach zachodnich oraz na Podlasiu i Lubelszczyźnie Poza tym pojawią się przelotne opady deszczu rzędu 5-20 litrów wody na metr kwadratowy, a w pasie od Warmii i Mazur, przez centrum kraju, po Śląsk, Małopolskę i Podkarpacie wystąpią burze z gradem. Podczas wyładowań atmosferycznych spadnie do 30-40 l/mkw., a wiatr w porywach rozpędzi się do 80-100 kilometrów na godzinę.

Temperatura maksymalna wyniesie od 21 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku, przez 23 st. C w centralnych regionach, do 29 st. C na Pogórzu Karpackim. Wiatr z kierunków północnych z wyjątkiem burz będzie wiać ze słabą i umiarkowaną siłą.

Prognoza pogody na niedzielę
Prognoza pogody na niedzielętvnmeteo.pl

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza sięgnie od 70 do ponad 90 procent. Mieszkańcy większości kraju odczują ciepło. Warunki biometeorologiczne prawie w całym kraju okażą się niekorzystne.

Warunki biometeo w niedzielę
Warunki biometeo w niedzielętvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

Niedziela w Warszawie przyniesie umiarkowane i duże zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu. Po południu możliwa jest burza z gradem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 27 st. C. Wiatr będzie południowo-wschodni skręcający na północno-zachodni, słaby i umiarkowany, w burzy silny. Ciśnienie w południe spadnie do 998 hPa.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

Niedziela w Gdańsku, Sopocie i Gdyni upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia z przelotnymi opadami deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 22 st. C. Wiatr będzie północny, słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe spadnie do 1012 hPa.

Pogoda na dziś - Poznań

W Poznaniu w niedzielę zachmurzenie będzie umiarkowane i duże oraz pojawią się przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 22 st. C. Wiatr będzie północny, słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe spadnie do 1002 hPa.

Pogoda na dziś - Wrocław

Na niedzielę dla Wrocławia prognozowane jest umiarkowane i duże zachmurzenie oraz przelotne opady deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 21 st. C. Wiatr będzie północno-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe spadnie do 998 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

W niedzielę w Krakowie zachmurzenie będzie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu. Po południu może wystąpić burza z gradem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 25 st. C. Wiatr będzie południowo-wschodni skręcający na północno-zachodni, słaby i umiarkowany, w burzy silny. Ciśnienie w południe spadnie do 983 hPa.

Autor:ps

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości