Alerty IMGW przez przymrozkami w ośmiu województwach

Aktualizacja:
Autor:
kw,
ps//rzw
Źródło:
IMGW
Pogoda na noc
Pogoda na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami. Temperatura przy gruncie może spaść do -2 stopni Celsjusza. Alarmy obowiązują w ośmiu województwach.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alarmy meteorologiczne.

Alerty IMGW: przymrozki

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami wydano dla województw:

- łódzkiego, gdzie będą ważne w godz. 2-8 w niedzielę;

- mazowieckiego, dla południowo-wschodnich powiatów oraz lubelskiego, dla północnych i wschodnich powiatów, gdzie będą ważne w godz. 2.-7.30 w niedzielę;

- świętokrzyskiego, opolskiego oraz małopolskiego, śląskiego i dolnośląskiego (z wyjątkiem części południowych powiatów), gdzie będą ważne w godz. 1-7 w niedzielę.

Miejscami przewidywany jest spadek temperatury powietrza do około -1 stopnia Celsjusza, a przy gruncie do -2 st. C. Jak zaznaczono w komunikacie, ostrzeżenie może zostać przedłużone na kolejne dwie-trzy noce.

Ostrzeżenia meteorologiczne IMGWIMGW

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Autor:kw, ps//rzw

Źródło: IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości