Ulewny deszcz zmył fragment drogi. "Jest wielka dziura"

Autor:
as
Źródło:
TVN24, PAP
Deszcz zmył fragment drogi w Kuzawce
Deszcz zmył fragment drogi w KuzawceTVN24
wideo 2/4
TVN24Deszcz zmył fragment drogi w Kuzawce

Droga wojewódzka nr 816 w Kuzawce Kolonii zapadła się po opadach deszczu. Do uszkodzenia jezdni doszło w nocy z czwartku na piątek, kiedy to nad regionem przechodziły burze. Jak przekazali strażacy, woda zmyła około pięciometrowy odcinek drogi, zmuszając służby do wytyczenia objazdów przez sąsiednie miejscowości.

W czwartkowy wieczór nad wschodnią Polską przechodziły burze. Zjawiska niosły ze sobą opady gradu i ulewny deszcz, a Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia hydrologiczne dla części województwa lubelskiego.

Zapadł się fragment drogi

Jak przekazał dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie Maciej Falandysz, w nocy z czwartku na piątek w miejscowości Kuzawka Kolonia (woj. lubelskie) doszło do zapadnięcia się jezdni. Biegnącym pod drogą wojewódzką nr 816 przepustem spływało bardzo dużo wody opadowej, co spowodowało jego uszkodzenie i zawalenie się jezdni na całej szerokości.

- Woda spływająca z pól przez przepust drogowy w kierunku Bugu wymyła ten przepust i część drogi z gruntem na odcinku około 5 metrów - przekazał dyżurny.

Łukasz Jaszczuk, zastępca wójta gminy Sławatycze, powiedział w rozmowie z TVN24, że mimo poważnego uszkodzenia drogi w wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał.

Deszcz zmył fragment drogi w KuzawceTVN24

Utrudnienia dla mieszkańców

Jak opowiadała na antenie TVN24 jedna z mieszkanek Sławatycz, czwartkowa burza przyniosła ze sobą ogromne ulewy.

- Burza była straszna, i to momentalnie, oberwanie chmury, grad i deszcz - powiedziała. - Nie było jak jechać samochodem, po prostu wycieraczki nie nadążały zbierać tego deszczu, tego gradu. (...) Jest wielka dziura, Sławatycze i Hanna odcięte.

Z powodu uszkodzenia jezdni, droga w miejscu zdarzenia została całkowicie zamknięta do czasu naprawy nawierzchni. Pojazdy kierowane są na objazd przez miejscowość Janówka.

Deszcz zmył fragment drogi w KuzawceTVN24
Deszcz zmył fragment drogi w KuzawceTVN24

Autor:as

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości