Polska

Polska

W Tatrach powyżej wysokości 1900 metrów nad poziomem morza obowiązuje trzeci stopień zagrożenia lawinowego. Niżej wydane zostało ostrzeżenie drugiego stopnia. Eksperci zaznaczają - to nie są warunki do wysokogórskich wędrówek i apelują, by pamiętać o zdrowym rozsądku.

Na Warmii i Mazurach nie ma jeszcze bocianów. Chociaż pojawiły się tam pojedyncze osobniki, to gniazda są wciąż puste. Zdaniem ornitologa z Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków, boćki czekają na okno pogodowe, które pomoże im w przylocie.

W Karkonoszach, zarówno po stronie polskiej, jak i czeskiej leży ponad metr śniegu. Przez ostatnią dobę opadów znacznie przybyło, dlatego ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i Horskiej Slużby zdecydowali o wydaniu trzeciego stopnia zagrożenia lawinowego.

719 żubrów naliczono w trakcie przeprowadzonej w ciągu ostatnich dni inwentaryzacji tych zwierząt w Bieszczadach - poinformował rzecznik Lasów Państwowych w Krośnie Edward Marszałek.

W Polsce w czwartek z każdą godziną nasila się porywisty wiatr. Wszystko to za sprawą niżu Klaus, który wkroczył dzisiaj do naszego kraju. Pierwsze skutki gwałtownej pogody odczuwalne są w Wielkopolsce – tam na samochód w dwoma pasażerami spadło drzewo.