25 lat TVN. Wspominają prezenterzy pogody Tomasz Wasilewski i Maja Popielarska

Autor:
as//rzw
Źródło:
tvnmeteo.pl, TVN24
"Próbowaliśmy sobie przypomnieć, jak to było"
"Próbowaliśmy sobie przypomnieć, jak to było"TVN24
wideo 2/4
TVN24"Próbowaliśmy sobie przypomnieć, jak to było"

25 lat temu, 3 października 1997 roku, zaczęła nadawać telewizja TVN. Z okazji urodzin prezenterzy tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski i Maja Popielarska wspominali na antenie TVN24, jak wyglądały początki ich pracy w stacji.

Pierwszym programem wyemitowanym przez nowo powstałą telewizję TVN była "Pogodowa ruletka", prowadzona przez Tomasza Zubilewicza, do dziś związanego z tvnmeteo.pl. W 25. urodziny TVN swoje początki na antenie nowej stacji wspominali także inni prezenterzy, którzy od lat dostarczają najświeższych informacji na temat pogody, zjawisk meteorologicznych, klimatu. I nie tylko.

Wasilewski: dla mnie wszystko było szokiem

Jak przypomniał prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski, jego przygoda z TVN rozpoczęła się w czerwcu 1997 roku (czyli jeszcze przed oficjalnym startem nadawania). Początkowo pracował jako meteorolog, choć miał też "wejścia" na antenę. - Zmieniło się właściwie wszystko od tamtego czasu, włącznie z nami i z pogodą, z ubraniami i tak dalej - ocenił. - Nie, my się nie zmieniliśmy - zaoponowała Maja Popielarska.

O swoich 25 latach w TVN Wasilewski powiedział, że to dla niego "więcej niż połowa życia". Zaczynał jeszcze na studiach. - Przyjeżdżam zdyszany z jakiegoś egzaminu, to był koniec sesji, i spotykam Grzegorza Miecugowa. Potem spotykam Tomasza Zubilewicza, później na korytarzu mijam Tomasza Lisa, Monikę Olejnik - opowiedział. - Dla mnie wszystko było szokiem. Ja bym wtedy nie pomyślał sobie, że to może trwać 25 dni, co dopiero 25 lat - dodał.

A jak wspomina pierwsze relacje na żywo? - Bałem się, widać było (...) ogromny stres i to taki, który czasami paraliżował - przyznał.

Tomasz Wasilewski - początki pracy w TVNTVN24

Popielarska: miało być lżej, miało być do ludzi

Maja Popielarska rozpoczęła swoją przygodę ze stacją 22 lata temu. - To Tomek (Zubilewicz) wprowadzał mnie w tajniki pracy w TVN-ie - podkreśliła. Opowiadała, że uczyli się "innego stylu mówienia o pogodzie" niż to bywało wcześniej, w innych stacjach. - Miało być lżej, miało być do ludzi, miało być swobodniej. Ale mądrze - wyjaśniła.

Zwróciła uwagę na duże zmiany, jakie zaszły od czasu, gdy zaczynała, w sposobach prezentowania informacji. - To ciekawe czasy, przeszliśmy przez dużą rewolucję, również technologiczną - stwierdziła. - Doświadczenia są niesamowite - oceniła.

Maja Popielarska - początki pracy w TVNTVN24

Zobacz całą rozmowę z Tomaszem Wasilewskim i Mają Popielarską:

Tomasz Wasilewski i Maja Popielarska o początkach pracy w TVN
Tomasz Wasilewski i Maja Popielarska o początkach pracy w TVNTVN24

Autor:as//rzw

Źródło: tvnmeteo.pl, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości