"Musimy ryzykować". Oto pierwszy program, który pojawił się na antenie TVN

Autor:
dd
Źródło:
tvnmeteo.pl, tvn24.pl
Początek pierwszej "Pogodowej ruletki" i "Faktów" TVN
Początek pierwszej "Pogodowej ruletki" i "Faktów" TVNTVN24
wideo 2/2
TVN24Początek pierwszej "Pogodowej ruletki" i "Faktów" TVN

25 lat temu, 3 października 1997 roku, zaczęła nadawać telewizja TVN. Pierwszym programem wyemitowanym na antenie stacji była "Pogodowa ruletka", prowadzona przez Tomasza Zubilewicza.

- Dobry wieczór państwu, nazywam się Mariusz Walter. Nasza stacja ruszyła - powiedział prezes i założyciel stacji po godzinie 19. - To jest właściwie państwa stacja, nie nasza - dodał. Zanim o 19.30 zaczęło się pierwsze wydanie "Faktów" TVN, pokazano "Pogodową ruletkę", prowadzoną przez Tomasza Zubilewicza, który prezenterem pogody tvnmeteo.pl jest do dzisiaj.

- Dlaczego "Pogodowa ruletka" pierwszym programem w TVN? (...) Nie tylko lubimy ryzykować, ale i musimy ryzykować - mówił Walter.

Początek pierwszej "Pogodowej ruletki" i "Faktów" TVN
Początek pierwszej "Pogodowej ruletki" i "Faktów" TVNTVN24

Pierwszy program wyemitowany przez TVN

- Serdecznie witam wszystkich w imieniu pracowników telewizji TVN w "Pogodowej ruletce". Godzina 19.20 to jest ta godzina, o której będziemy się spotykać, i będziemy rozmawiać o pogodzie - powiedział Zubilewicz, trzymając w ręku parasol z niebiesko-żółtym logotypem stacji.

Program prezentował zjawiska pogodowe w innowacyjny sposób, za pomocą skojarzeń z kasynem. Losowano w nim na przykład miasta, dla których "prognozować" warunki atmosferyczne miała osoba, która dzwoniła do studia. Jedną z nich była Justyna Steczkowska.

- Ten program był okazją, żeby pokazać pogodę na wielu różnych płaszczyznach. Że to nie jest tylko temperatura i słońce, ale ciśnienie, wiatr, wilgotność powietrza, fronty atmosferyczne - wyjaśniał Zubilewicz w rozmowie z dziennikarką tvn24.pl Joanną Górnikowską.

Masz swoje wspomnienia związane ze startem TVN? Wyślij je na Kontakt 24

25 lat temu zaczął nadawać TVN
25 lat temu zaczął nadawać TVNTVN24

Autor:dd

Źródło: tvnmeteo.pl, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości