Pogoda na jutro - sobota, 31.12. Nocą będzie silnie wiał wiatr, miejscami popada deszcz. W dzień do 16 stopni

Autor:
anw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noc tvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda na jutro. W sylwestra wystąpi duże zachmurzenie z przejaśnieniami, miejscami popada też deszcz. Powieje silny wiatr, w porywach może rozpędzić się nawet do 100 kilometrów na godzinę. Na termometrach zobaczymy aż 16 stopni Celsjusza.

Pogoda na noc

Przed nami pochmurna noc z przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Na północy, zachodzie oraz miejscami w centrum i na południu kraju pojawią się słabe opady deszczu do 1-5 litrów wody na metr kwadratowy. Temperatura minimalna osiągnie od 1 stopnia Celsjusza w Małopolsce, przez 4 st. C w centrum kraju, do 7-8 st. C na Ziemi Lubuskiej. Powieje południowo-zachodni i południowy wiatr, umiarkowany i dość silny, który w porywach osiągnie prędkość do 50-70 kilometrów na godzinę, na północy do 80-90 km/h. W górach może wiać powyżej 100 km/h.

Pogoda na noc
Pogoda na noctvnmeteo.pl

Pogoda na sylwestra

Sylwester upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia z przejaśnieniami w centrum i na południu Polski. Na północnym zachodzie, północy i północnym wschodzie kraju okresami popada deszcz do 1-5 l/mkw. Termometry pokażą maksymalnie od 9 st. C na Suwalszczyźnie, przez 12 st. C w centrum kraju, do 16 st. C na Ziemi Lubuskiej. Południowo-zachodni wiatr okaże się umiarkowany i dość silny, w porywach powieje do 60-70 km/h. Na północy rozpędzi się do 80-90 km/h, w górach powyżej 100 km/h.

Prognoza pogody na sobotę
Prognoza pogody na sobotętvnmeteo.pl

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza w ciągu dnia wyniesie 80-90 procent. Na północnym wschodzie kraju będzie chłodno, na południowym zachodzie - ciepło, a w pozostałej części kraju odczujemy komfort termiczny. W północnej połowie kraju warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne, zaś w południowej połowie - neutralne.

Warunki biometeo w sobotę
Warunki biometeo w sobotętvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

W nocy w Warszawie będzie pochmurno z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna wyniesie 3 st. C. Południowo-zachodni wiatr, umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie prędkość do 50 km/h. Ciśnienie o północy sięgnie 1004 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

Sylwester przyniesie w Warszawie duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Termometry pokażą maksymalnie 12 st. C. Powieje południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach osiągnie do 60 km/h. Na barometrach zobaczymy w południe 1003 hPa.

Pogoda na noc - Trójmiasto

Przed mieszkańcami Gdańska, Gdyni i Sopotu pochmurna noc, okresami popada deszcz. Na termometrach zobaczymy 4 st. C. Południowo zachodni wiatr, umiarkowany i dość silny, w porywach rozpędzi się do 60-80 km/h. Ciśnienie o północy osiągnie 1010 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Sylwester w Gdańsku, Gdyni i Sopocie upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia, okresami pojawi się deszcz. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wzrośnie do 13 st. C. Powieje południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr, który w porywach osiągnie do 60-90 km/h. Barometry wskażą w południe 1009 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

Noc w Poznaniu zapowiada się pochmurna, możliwy jest słaby deszcz. Temperatura minimalna osiągnie 5 st. C. Południowo-zachodni wiatr, umiarkowany i dość silny, w porywach powieje do 50-70 km/h. Ciśnienie o północy sięgnie 1001 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

Mieszkańców Poznania czeka sylwester z na ogół dużym zachmurzeniem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 14 st. C. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie prędkość do 50-70 km/h. Barometry wskażą w południe 1000 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

Noc we Wrocławiu będzie pochmurna z większymi przejaśnieniami, możliwy jest słaby deszcz. Termometry pokażą 5 st. C. Południowo-zachodni wiatr okaże się umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie do 50-60 km/h. Ciśnienie o północy wyniesie 1000 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

Sylwester we Wrocławiu przyniesie duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna wyniesie 15 st. C. Powieje południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 60-70 km/h. Na barometrach zobaczymy w południe 999 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

Na noc w Krakowie prognozuje się pochmurną aurę z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna wyniesie 1 st. C. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach rozpędzi się do 50 km/h. Ciśnienie o północy sięgnie 993 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Przed mieszkańcami Krakowa sylwester z dużym zachmurzenie z przejaśnieniami. Termometry pokażą maksymalnie 13 st. C. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach będzie wiał do 60 km/h. Na barometrach zobaczymy w południe 992 hPa.

Warunki drogowe w sobotę
Warunki drogowe w sobotętvnmeteo.pl

Autor:anw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości