Pogoda na jutro - sobota 04.02. Nocą drogi będą oblodzone, w dzień mogą wystąpić zawieje śnieżne

Autor:
as/dd
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na noc 30/31.03
Pogoda na noc 30/31.03tvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda na jutro, czyli sobotę 4.02. W nocy w przeważającej części kraju utrzymają się opady śniegu, miejscami obfite. Drogi pokryje niebezpieczna dla kierowców i pieszych warstwa lodu. Również w sobotę w wielu regionach będzie prószyć śnieg, a silny wiatr może powodować zawieje śnieżne.

Noc zapowiada się pochmurno z przejaśnieniami. Nie będzie padać jedynie na Pomorzu Zachodnim, a w pozostałych regionach spodziewane są okresowe opady śniegu do 5-10 centymetrów. W centralnej i południowej Polsce początkowo mogą wystąpić opady śniegu z deszczem do 10 litrów na metr kwadratowy. W górach spodziewane są natomiast obfite opady śniegu do nawet 10-20 cm. W związku ze spadkiem temperatury poniżej 0 stopni Celsjusza, drogi będą niebezpiecznie oblodzone. Na termometrach zobaczymy od -6 st. C na Suwalszczyźnie, przez -3 st. C w centrum kraju do -1 st. C na Dolnym Śląsku, w Małopolsce i Podkarpaciu. Wiatr z kierunków północnych będzie umiarkowany, okresami dość silny, w porywach rozwijający prędkość do 50-80 kilometrów na godzinę, a wysoko w górach powyżej 100 km/h.

WAŻNE: Będzie sypać przez wiele godzin. Nawet 35 centymetrów śniegu, pomarańczowe alerty

Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl

Pogoda na jutro

W sobotę 4.02 w Polsce zapanuje pochmurna aura, ale niebo będzie się przejaśniać. Na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej dzień upłynie bez opadów. Na pozostałych obszarach okresami prognozowane są opady śniegu do 1-5 cm, a w górach do 10 cm. Termometry w ciągu dnia pokażą od -3 st. C na Suwalszczyźnie, poprzez -1 st. C w centralnej Polsce, do 3 st. C na Ziemi Lubuskiej. Powieje północny, umiarkowany wiatr, okresami dość silny i w porywach osiągający do 50-60 km/h - może on powodować zawieje śnieżne. W górach podmuchy rozwiną prędkość nawet do 90 km/h.

Prognoza pogody na sobotę
Prognoza pogody na sobotętvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne

Wilgotność powietrza w ciągu dnia wyniesie w całym kraju od 70 do 90 procent, z czego najwyższa będzie w południowo-wschodniej Polsce. W całym kraju odczujemy zimno. W pasie centralnej Polski warunki biometeorologiczne będą niekorzystne, w pozostałych regionach zaś neutralne.

CZYTAJ TEŻ: Synoptyk o "szaleństwie". Czeka nas trudna doba

Warunki biometeo w sobotę
Warunki biometeo w sobotętvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

Nocą w Warszawie będzie pochmurno. Prognozowane są opady śniegu do 4-6 cm, które będą słabnąć nad ranem. Temperatura minimalna wyniesie -3 st. C. Północny wiatr okaże się umiarkowany, okresami dość silny. W Warszawie o północy barometry wskażą 997 hektopaskali.

Pogoda na jutro - Warszawa

Sobota przyniesie w Warszawie duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz przelotne opady śniegu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie -1 st. C. Powieje umiarkowany, okresami dość silny wiatr z północy. Ciśnienie w południe wyniesie 1014 hPa.

Pogoda na noc - Trójmiasto

W Gdańsku, Gdyni i Sopocie spodziewana jest pochmurna noc z opadami śniegu do 4 cm, nad ranem słabnącymi. Termometry wskażą -2 st. C. Umiarkowany, okresami dość silny wiatr powieje z kierunków północnych. Na barometrach zobaczymy o północy 1018 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

W sobotę mieszkańców Gdańska, Gdyni i Sopotu czeka duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W ciągu dnia mogą wystąpić przelotne opady śniegu. Temperatura w ciągu dnia wzrośnie do 0 st. C. Północny wiatr będzie umiarkowany, okresami dość silny. W południe ciśnienie osiągnie 1030 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

Noc w Poznaniu zapowiada się pochmurno z opadami mokrego śniegu do 3 cm. Nad ranem prószyć będzie coraz słabiej. W najchłodniejszym momencie nocy na termometrach zobaczymy -3 st. C. Wiatr okaże się północny, umiarkowany i okresami dość silny. O północy barometry wskażą 1004 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

Sobota przyniesie w Poznaniu duże zachmurzenie z przejaśnieniami, a momentami również przelotne opady śniegu. W ciągu dnia termometry pokażą 1 st. C. Powieje umiarkowany, okresami dość silny wiatr z kierunków północnych. W południe na barometrach zobaczymy 1022 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

We Wrocławiu prognozowana jest pochmurna noc. Wystąpią opady deszczu ze śniegiem i śniegu do 5 cm, które nad ranem będą słabnąć. Temperatura spadnie minimalnie do -1 st. C. Umiarkowany i dość silny wiatr powieje z północy. Ciśnienie o północy wyniesie 1000 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

Mieszkańcom Wrocławia sobota przyniesie duże zachmurzenie. Niebo będzie się przejaśniać, ale pojawią się również przelotne opady śniegu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 2 st. C. Północny wiatr będzie umiarkowany, okresami dość silny. Barometry wskażą w południe 1018 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

W nocy w Krakowie zapanuje pochmurna aura z opadami deszczu ze śniegiem oraz śniegu do 5-10 cm. Termometry pokażą minimalnie -1 st. C. Wiatr okaże się północny, umiarkowany i okresami dość silny. O północy na barometrach zobaczymy 983 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Sobota upłynie w Krakowie pod znakiem pochmurnego nieba i okresowych opadów śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie 0 st. C. Powieje wiatr z kierunków północnych, umiarkowany, okresami dość silny. W południe ciśnienie osiągnie 1000 hPa.

Warunki drogowe w sobotę
Warunki drogowe w sobotętvnmeteo.pl

Autor:as/dd

Źródło: tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości