Zaczyna się prawdziwa polska jesień

Od soboty pogodnie już wszędzie

Od wtorku do soboty będziemy zarówno zmagać się z przelotnym deszczem, jak i cieszyć z dobrej pogody. Zagrożenie burzowe będzie niewielkie - może zagrzmieć jedynie we wtorek, w Bieszczadach. Wysokość temperatur maksymalnych utrzyma się na poziomie 15-23 st. Celsjusza.

W ciągu nadchodzących pięciu dni będzie i ciepło, i słonecznie, i mokro.

Wtorek: deszcz m.in. na Podlasiu Od Podlasia, przez Mazowsze, po Górny Śląsk pochmurno, ale i z niewielkimi przejaśnieniami. Można się tam spodziewać słabego deszczu lub mżawki. Niewykluczone, że w Bieszczadach lokalnie zagrzmi. Na pozostałym obszarze kraju dość pogodnie.

Temperatury maksymalne wyniosą od 17 st. C na Ziemi Lubuskiej do 22 st. C na Lubelszczyźnie. Wiatr, słaby i umiarkowany, powieje z kierunku północnego. Ciśnienie w ciągu dnia będzie rosło, a wieczorem zacznie spadać. Środa: pochmurno na południowym-wschodzie

Środa upłynie nam pod znakiem dobrej pogody, chociaż w południowo-wschodniej części kraju na niebie pojawi się sporo chmur. Niewykluczone, że w tamtejszych województwach spadnie deszcz. Maksymalna temperatura powietrza utrzyma się na poziomie od 18 st. C na Górnym Śląsku do 22 st. C na Podkarpaciu. Powieje wiatr słaby, miejscami umiarkowany, z kierunków zachodnich.

Prognoza na wtorek i środę/TVN Meteo

Czwartek: prawie wszędzie pogodnie Na Pomorzu spadnie sporo przelotnego deszczu, w pozostałych częściach kraju będzie pogodnie. Należy się spodziewać maksymalnych temperatur rzędu od 17 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 23 st. C na Podkarpaciu. Wiatr, słaby i umiarkowany, powieje z kierunków zachodnich. Piątek: Pomorze Gdańskie mokre Na Pomorzu Gdańskim, Mazurach, Podlasiu i Podkarpaciu będzie mokro. Poza tym słonecznie, ale niespecjalnie ciepło. Najwyższych temperatur powinniśmy się spodziewać na Pomorzu i na Podkrapaciu. Tam słupki rtęci podskoczą kolejno do 15 i 21 st. C. Wiatr nadciągać będzie przeważnie z kierunków zachodnich i będzie słaby.

Prognoza na czwartek i piątek/TVN Meteo

Sobota: rozpogodzi się w całym kraju

W sobotę w całym kraju będzie pogodnie, z temperaturą maksymalną w wysokości od 17 st. C na Pomorzu do 21 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i zmienny.

Autor: map//aq / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości