Najnowsze

Z sobotą przyszła ładna pogoda

Najnowsze

Prognoza na dzień
Prognoza na dzień

Sobota niemalże w całym kraju jest pogodna. Gdzieniegdzie temperatura wynosi nawet 25 st. Celsjusza. Niestety - istnieje spore prawdopodobieństwo, że zagrzmi w okolicach Jeleniej Góry i Kłodzka.

W sobotę dobra aura utrzyma się prawie w całym kraju. Zagrzmi tylko w okolicy dwóch miast Polski południowo-wschodniej.

Ciepło będzie w Polsce północno-zachodniej, gdzie zza chmur wyjrzy sporo słońca. Na termometrach zobaczymy od 19 st. C w Słupsku do 23 st. w Szczecinie i Gorzowie Wielkopolskim.

We wschodniej części Wybrzeża oraz w pobliżu Torunia, a także na Suwalszczyźnie, Warmii, Mazurach i Podlasiu pogodnie, choć chłodno, od 18 do 22 st. C.

W centrum temperatury pozostaną na nieco wyższym poziomie niż na północnym-wschodzie. Słupek rtęci podskoczy do 20-22 st. C. I w tym regionie kraju nie spodziewamy się deszczu.

Wielkopolska i Dolny Śląsk - tu w sobotę będzie zdecydowanie najcieplej. Nawet 24-25 st. C pokażą termometry m.in. w Poznaniu, Wrocławiu i Opolu. Niestety nie dla wszystkich mieszkańców tego obszaru mamy dobre wiadomości - mieszkańcy Jeleniej Góry i Kłodzka musza się liczyć z opadami i wystąpieniem burz.

Na południu Polski będzie pogodnie i słonecznie. Najcieplej, bo 24 st. C, będzie w Kaliszu i Katowicach. Najchłodniej w Zamościu - 19 st. C.

Ciśnienie będzie się wahać

Wilgotność powietrza utrzyma się na stosunkowo wysokim poziomie 80 proc. na północnych i południowych krańcach Polski i 70 proc. na pozostałym obszarze. Ciśnienie będzie wysokie, ale niestabilne - w południe w Warszawie wyniesie 1002 hPa. Warunki biometeo nie będa sprzyjały tylko mieszkańcom Polski północnej.

Prognoza dla meteopatów
Prognoza dla meteopatów

Autor: map//aq / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: ANP

Pozostałe wiadomości