Wiatr przyspieszy. W weekend w Tatrach powieje halny

Prognoza pogody na najbliższe dni
Prognoza pogody na najbliższe dni
TVN Meteo
TVN MeteoPrognoza pogody na najbliższe dni

Cieszmy się ciepłem póki możemy. Jeszcze w piątek i sobotę słupki termometrów przekroczą 10 stopni, lecz od niedzieli zacznie się ochładzać. Odczucie zimna spotęguje dość silny wiatr. Tyle z tego dobrego, że rozwieje smog, poprawiając jakość powietrza.

W nocy z czwartku na piątek Małopolskę spowiją mgły, ograniczające widzialność do 200 metrów. W pozostałych regionach będzie pogodnie. Najniższą temperaturę odnotujemy na Suwalszczyźnie - słupki zatrzymają się tam na zerze.

W ciągu dnia nad Polską pojawi się strefa opadów - rozciągnie się nad Pomorzem, Ziemią Lubuską i Wielkopolską. Poza tym niebo będzie pogodne. Temperatura maksymalna wyniesie od 6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 14 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr - umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h - powieje z południa i południowego zachodu. W Sudetach wystąpią zjawiska fenowe (wiatr wiejący z gór w doliny). Na Śnieżce jego porywy dojdą do 100 km/h.

Rozkład i prędkość porywów wiatru (ventusky.com)
Rozkład i prędkość porywów wiatru (ventusky.com)Ventusky.com

Sobota

Na południowym wschodzie będzie pogodnie. Poza tym popada deszcz. Termometry wskażą maksymalnie od 6 st. C na Suwalszczyźnie do 12 st. C na Podkarpaciu.

Wiatr okaże się umiarkowany i dość silny. W porywach osiągnie prędkość do 50 km/h. Powieje z południa i południowego wschodu. W Tatrach wystąpi wiatr halny – na Kasprowym Wierchu porywy dojdą do 110 km/h.

Niedziela

Prognozuje się okresowe opady deszczu, a na Suwalszczyźnie deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie od 4 st. C na Suwalszczyźnie do 7 st. C na Podkarpaciu. Wiatr powieje umiarkowany i dość silnie, z zachodu. W porywach osiągnie prędkość do 70 km/h.

Prognoza pogody na sobotę i niedzielęTVN Meteo
Temperatura w najbliższych dniach (ventusky.com)
Temperatura w najbliższych dniach (ventusky.com)Ventusky.com

Poniedziałek

Na południu będzie pogodnie. Poza tym wystąpią opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Termometry odnotują maksymalnie od 2 st. C na Suwalszczyźnie do 7 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany i dość silny, południowo-zachodni, powieje w porywach do 70 km/h.

Wtorek

Na Podkarpaciu będzie pogodnie. W pozostałych regionach wystąpią opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Na Suwalszczyźnie popada śnieg. Temperatura maksymalna wyniesie od 2 st. C na Suwalszczyźnie do 6 st. C na Podkarpaciu. Wiatr okaże się umiarkowany i dość silny. Powieje z południowego zachodu, osiągając prędkość w porywach do 70 km/h.

Prognoza pogody na poniedziałek i wtorekTVN Meteo

Autor: ao//rzw / Źródło: TVN Meteo. Źródło głównego zdjęcia: Shutterstock/Ventusky

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock, ventusky.com

Pozostałe wiadomości