W środę jeszcze upał. Potem temperatury polecą w dół - nawet o 10 st. C

Omenaa Mensah o pogodzie w najbliższych dniach (TVN24)
Omenaa Mensah o pogodzie w najbliższych dniach (TVN24)
Omenaa Mensah o pogodzie w najbliższych dniach (TVN24)

Mamy dobrą wiadomość dla tych, co nie lubią upałów. Od czwartku temperatura spadnie, ale wyraźnego załamania pogody synoptycy nie przewidują. Na opady deszczu muszą przygotować się tylko mieszkańcy południowego wschodu. Tam popada do końca tygodnia.

Środa, 23 maja

Jutrzejszy dzień z początku zapowiada się słonecznie, tylko na Pomorzu niebo będzie zachmurzone. Po południu na terenie niemal całego kraju rozwiną się chmury kłębiaste. Przyniosą one burze i przelotne opady deszczu, szczególnie w pasie od Mazur i Podlasia przez Mazowsze i centrum, po Ziemię Lubuską i Dolny Śląsk.

Powieje umiarkowany, okresami dość silny wiatr, w burzach do 90 km/h, północno-wschodni.

Będzie to ostatni upalny dzień tego tygodnia. Temperatura maksymalna wyniesie od 17 st. C nad morzem, przez 23 st. C nad Zatoką Gdańską do 29 st. C na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku i Lubelszczyźnie. Lokalnie w centrum i na południu możliwe nawet 30 st. C.

Czwartek, 24 maja

Czwartek zapowiada się pogodnie z niewielkim zachmurzeniem. Jedynie na południowym-wschodzie synoptycy przewidują więcej chmur i opady deszczu.

Możemy zapomnieć o upałach, będzie chłodniej o kilka stopni Celsjusza. Słupki rtęci wskażą od 18 kresek powyżej zera na Podlasiu, przez 21 w centrum po 23 na południowym-zachodzie kraju.

Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach do 60-70 km/h, północno-zachodni.

Piątek, 25 maja

Na piątek synoptycy zapowiadają pogodne niebo, jedynie na Podkarpaciu wzrost zachmurzenia i opady deszczu. Nadal będzie zdecydowanie chłodniej. Powietrze nagrzeje się do 17 st. C na wschodzie, 19 st. C w centrum kraju i 20 st. C na zachodzie.

Wiatr uspokoi się, będzie słaby i umiarkowany.

Sobota, 26 maja

Początek weekendu ogólnie zapowiada się nieźle. Tylko mieszkańcy południowego-wschodu wciąż będą widzieć chmury na niebie. Od czasu do czasu może pokropić z nich deszcz. Na pozostałym obszarze kraju powinno być pogodnie i słonecznie.

Sobota będzie umiarkowanie ciepła. Temperatura maksymalna w sobotę wyniesie 15 st. C na Podkarpaciu, 18 st. C w centrum i 19 st. C na południowym-zachodzie.

Powieje słabo i umiarkowanie ze wschodu.

Niedziela, 27 maja

Ostatni dzień tygodnia rozczaruje. Przeważać będzie zachmurzenie umiarkowane i duże. Na wschodzie pojawią się opady deszczu. Temperatura nieco wzrośnie. Termometry pokażą od 20 st. C na wschodzie, przez 21 st. C w centrum kraju do 23 st. C na Dolnym Śląsku.

Wiać będzie słabo i umiarkowanie ze wschodu.

Autor: mm/rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości